Okunma

Gboard uygulaması güncellendi!


07 Mart 2018 Çarşamba 05:00
Gboard uygulaması güncellendi!

Google’ın resmi klavye uygulaması Gboard bugün güncellendi ve güncelleme ile birlikte uygulamaya 20 yeni dil seçeneği daha eklendi. Diller arasında Google kullanıcılarının uzun süredir beklediği Çince ve Korece klavye de yer alıyor.

İşte Gboard’a eklenen yeni diller!

Uzun süredir Gboard kullanıcılarının eksikliğini hissettiği Korece ve Çince’nin dışında Manx, Fulani ve Maori dilleri gibi çok az kullanılan ve hatta birçoğu genel anlamda bilinmeyen diller de uygulamaya eklenmiş oldu.

gboard

Bu hareketle birlikte Google, sevilen klavye uygulamasının dil desteğini 300’ün üzerine çıkarmayı başardı. Bu da Dünya’nın yüzde 74’lük kesiminin konuştuğu dillerin artık uygulamada yer aldığı anlamına geliyor.

Güncelleme bugünden itibaren Play Store üzerinden kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak. Eğer güncelleme otomatik olarak indirilmemişse, Google Play uygulamasını kullanarak kendiniz güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

:: Hangi klavye uygulamasını kullanıyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Gboard uygulaması güncellendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gboard uygulaması güncellendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gboard uygulaması güncellendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "