Geekbench 4.1 duyuruldu


03 Nisan 2017 Pazartesi 13:30
Geekbench 4.1 duyuruldu

Piyasadaki referans olma niteliği taşıyan performans testlerinden biri olan Geekbench yazılımının yeni sürümü Geekbench 4.1 resmi olarak duyuruldu.

17-04/03/geekbench.jpg

Geekbench 4.1 duyuruldu!

Geekbench 4.1 sürümü resmi olarak duyuruldu. Android,iOS,macOS,Windows ve Linux işletim sistemlerini destekleyen Geekbench 4.1 sürümü çok sayıda yenilik içeriyor. Geekbench yazılımında yer alan Compute Benchmark testine iOS cihazlarında kullanılan Metal API desteği getirildi. Bu sayede, iOS cihazlarının GPU performansı da bu versiyon ile test edilebilecek. 

İş yükü testlerinde de yenilikler getiren Geekbench 4.1 sürümü, CPU ve GPU testlerindeki gelişmelerle birlikte, çoklu çekirdek testlerinde daha isabetli sonuçlar çıkartabilecek. Bu testler tekil skorlara ek olarak genel skorları da gösterecek. Geekbench 4.0 skorları ile Geekbench 4.1 sonuçlarının skor karşılaştırması ise dikkat çeken başka bir yenilik. 

Geekbench 4.1 sürümü için kısa süreliğine yüzde 20 indirim yapılacağı ve bu indirimin 10 Nisan 2017 tarihine kadar geçerli olacağı açıklandı.

:: Benchmark testleri kullanıyor musunuz?
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Geekbench 4.1 duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geekbench 4.1 duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geekbench 4.1 duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "