Okunma

Geleceği Yazmak İster misiniz?


22 Aralık 2014 Pazartesi 14:30
Geleceği Yazmak İster misiniz?

Yazılım ekonomisinden Türkiye’nin de hak edeceği payı alabilmesine katkı sağlama isteği ve “Ekosisteme nasıl değer yaratabiliriz?” sorusundan yola çıkarak ortaya çıkan “Geleceği Yazanlar” projesi, Türkiye’nin genç nüfusunun mobil yazılımcı olmaya yönlendirilmesi ve dünyada her geçen gün büyüyen mobil yazılım geliştirme pazarında etkin bir oyuncu haline gelmesini hedefliyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajda, Türkiye’yi bekleyen geleceği ve bizi izleyen herkesin kolayca faydalanabileceği fırsatlardan bahsettik. 

 

Proje hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Türkiye daha çok pay almalı!

Dünyada mobil yazılım pazarının 2015 sonunda 80 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Bu rakamın 5 yıl içinde ise üçe katlanacağı öngörülüyor.

Sektör, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkeler için ciddi bir gelir vadediyor. İş böyle olunca cep telefonu kullanımı konusunda ön sıralarda yer alan Türkiye’nin, bu projeler sayesinde ekonomiden daha fazla pay alması mümkün oluyor.

Kimler faydalanabiliyor?

“Geleceği Yazanlar” projesinde;

 • Üniversite öğrencileri
 • Yazılımcılar
 • Yazılım evlerinde çalışanlar
 • Amatör bir şekilde mobil yazılım geliştirenler

olmak üzere kısacası mobil yazılım geliştirme alanında olan ve olmak isteyen herkes faydalanabiliyor.

Proje üzerinden başarılı uygulama geliştiren arkadaşlarımızın örnek hikayelerine, web sitemizde yer vermeye devam edeceğiz.

:: Geleceği yazanlar için neler söylemek istersiniz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Geleceği Yazmak İster misiniz?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ben söyleyin geleceği çok basit apple iphone’da yeni bir seriye başlayacak. Çift rakam onlara göre değil, samsung’un düşüşü devam edecek çünkü android artık o kadar popüler bir sistem değil Htc Lg Blackberry de satış oranları artıp buyume yaşanacak. Ayrıca w10 ile birlikte microsoft 2 yıl içinde başarılı satışlar yapacak. Demedi demeyin. 3 sene önce soylediklerim tutmaya başlıyor. BuğraCihan diye not düşelim ajajhaahah

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Başarı hikayelerini dört gözle bekliyoruz

 3. eSa dedi ki:

  Anlatým ve konularýn ilerleyiþi çok hoþuma gitmiþti. Ýlk uygulamamý bu sayede yazmýþtým. Mobil programlama yapmak isteyenlerin mutlaka girip bir göz atmasý gerek.

" Geleceği Yazmak İster misiniz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceği Yazmak İster misiniz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceği Yazmak İster misiniz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "