Okunma

Geleceğin Bilgisayar Trendleri


14 Nisan 2009 Salı 13:55
Geleceğin Bilgisayar Trendleri

Acer, yeni ürünlerini Amsterdam’da gerçekleştirdiği basın toplantısında tanıttı. Yapılan konuşmalarda Gateway, Emachines, Packard Bell ve Acer’in yeni ürünleri ve gelecekte neler göreceğimize dair bazı ipuçları verildi.

Gateway üstünde fazla durulmadı. Nedeni de bu ürünün daha çok Amerika Birleşik Devletleri’nde satılması. Buna karşın uygun fiyatlı olarak son kullanıcıya yanıysan Emachines’den yenilikler gösterildi. Emachine daha çok, düşük konfigürasyonlu ve oldukça düşük bir fiyata sahip olan ürünlerle ilgi çekti. Buna ek olarak kasasız sistemler de katılımcılara tanıtıldı.

 

Acer’in başkanı toplantıda yeni trendleri açıkladı.

 

Emachines’den sonra sıra geldi Packard Bell’e. Bu ürün kategorisi düşük konfigürasyonlu ve yüksek konfigürasyonlu ürünler yer alıyor. Packard Bell ne çok ucuz ne de çok pahalı. Buna karşın her türlü ürün gamına sahip. Burada Packard Bell’in yeni logosu gösterildi. Buna ek olarak Packard Bell’in yeni 3G ve WiMax destekli Netbook’ları da gün ışığına çıktı.

Packard Bell’in yeni logosu.

Son olarak tabiî ki Acer’ın yeni ürünleri gösterildi. Bu ürünler oldukça şık tasarımı ile ilgi çekiyor. Ayrıca diğer markalardan farkı, daha ileri teknoloji entegrasyonuna sahip. Full HD desteği, multitouch Touchpad, Dolby Home Theater ve sekiz saate dayanan pil ömürleri. İncelikleriyle dikkat çeken ürünlerin yanı sıra yeni ürün ailesi olan Nettop’larda (Nvidia Ion platformu)  tanıtıldı.

 

 


 

Emachines Masa Üstü

İlk ürünümüz Emachines’in yeni masaüstü sistemleri. Bu ürün AIO ya da All in One olarak da adlandırılıyor. Bu ürün sunumlarda ATOM, Dual Core ya da Quad Core olarak da çalıştırılabiliyor. 18,5 inç büyüklüğünde olan Monitör, 720p yüksek çözünürlüklü videoları da oynatabiliyor. AIO, da kasa sistemi yok. Hepsi monitörün içinde gömülü.

 

Emachines AIO, 18.5 ve 23 inç büyüklüğünde bulunacak.

 

Acer’in All in One ürünleri herkese hitap edecek.

 

Emachines Diz Üstü

Emachines’in diz üstü sistemi genel olarak oldukça sade ve tasarımdan biraz daha uzak bir ürün ailesi. Temel donanım birleşenlerine sahip olan bu diz üstü sistemi oldukça uygun fiyat politikasına sahip. Emachines’de harici grafik çözümü mevcut değil. Bu ürün daha çok giriş seviyesi kullanıcılar için uygun.

 

Sade ve şık. Fazla bir özelliğe sahip değil.

 

Acer Aspire Gamestone Blue

Acer’in yeni diz üstü sistemi olan üçüncü nesil Gamestone Blue, gerçek HD kalitesini sizlere sunan bir ürün. Dolby Home Theater v3 hoparlör sistemine sahip olan bu ürün yüksek çözünürlüklü videoları sıkılmadan izlemenizi sağlıyor. HDMI, Blu-ray ve WAN kablosuz haberleşme standartları üzerinde bulunduruyor.

Üstün teknoloji, eksiksiz ve şık. Üçüncü nesil Gamestone Blue karşımızda.

 

Acer Aspire One Ultra

Acer’in yeni Netbook’u olan Aspire One Ultra, sekiz saat çalışma süresi, WAN ( WiMax, 802.11n, 3G) ready ve 11.6 inç’lik bir ekran boyutu ile ilgi çekiyor. Bu ürün 720P yüksek video çözünürlüklerini destekliyor. Buna ek olarak eski nesil Aspire One’dan tasarım olarak daha farklı. Aspire One’un monitör ile kasası arasında bir boşluk var iken Acer Aspire One Ultra’da bu boşluk yok.

 

Netbook’lar 11.6 inç’lik bir ekrana sahip oldular.

 

1366 x 668 çözünürlük değerini destekliyor. Bluetooth ve WAN teknolojilerine sahip.

 

Acer Aspire One Pro

Acer Aspire One Pro, tip olarak çok fazla değişikliğe uğramış değil. Toplam yedi saatlik çalışma, yeni nesil kablosuz haberleşme teknolojileri ile uyumu ve Z520 Intel 1.3 GHz’lik işlemci üzerinde bulunduruyor. Bunun dışındaki donanım birleşenleri bir önceki nesil ile aynı.

 

Yedi saat kesintisiz çalışabiliyorsunuz. 

 

WiMax ve Intel’in Z520 Atom işlemcisine sahip.

 


Acer Aspire Revo

Acer Aspire Revo  gerçekten çok ilgi çekici bir ürün. Oldukça küçük olması sayesinde monitörün arkasına monte edilebiliyor. Intel’in Atom 230 (1,6 Ghz) işlemcisine sahip olan bu ürün en büyük özelliğini Nvidia’nın yeni Ion platformuna sahip olması. Bunun anlamı özellikle yüksek çözünürlüklü video’larda iyi bir performans ve oldukça da sessiz çalışması.

Nvidia’nın Ion platformunu üzerinde bulunduruyor.

 

İsteyenler bu ürünü monitörün arkasına vidalayabiliyor.

Acer All in One

Acer’in de bir All in One ürününe sahip. Bu ürün istenildiğinde dört çekirdekli işlemciye kadar destek verebiliyor. Kasa sistemine sahip değil. Her şey monitörün içinde gömülü. Farkı ise dokunmatik ekran teknolojisine sahip olması. Bundan da önemlisi ise Apple iPhone’dan bildiğimiz multitouch teknolojisini üzerinde barındırması. Kart okuyucu, altı adet USB ve E-Sata girişi bu ürüne farklı bir güç sağlıyor.

 

Acer All in One, dokunmatik ekran teknolojisine sahip.

 

Kart okuyucu, USB ve E-Sata girişlerine sahip.

 

Packard Bell Netbook

Packard Bell, Netbook ürünlerini dot M ve dot S olarak adlandırılmış durumda. Dot M, 11.6 inç’lik bir mini diz üstü iken dot s 10.1 inç’lik bir ekrana sahip.  1.25 kg olan bu ürünler, 3G (opsiyonel), Bluetooth( opsiyonel), Web Cam ve Wi-Fi teknolojilerini destekliyor. 160 Gbyte’lık bir kapasiteye sahip olan bu ürünler özellikle uygun fiyat politikası ile piyasaya çıkacaklar.

Dot m, 11.6 inç’lik bir ekrana sahip olan bir mini diz üstü sistemi.

 

Packard Bell Dot s, özellikle iyi bir fiyat politikası ile piyasada bulunacak.

 

Packard Bell EasyNote Butterfly

Bu ürün ilk olarak bir inç kalınlığı ile ilgi çekiyor. Benzer ürünlerle kıyasla 500 gr daha hafif olan Butterfly, 13.4 inç’lik bir ekrana sahip. Üzerinde bulunan düğme sayesinde harici (Radeon HD4330) ile dahili grafik arasında geçebiliyor. Bu da bu ürünü sekiz saat çalışmasını sağlıyor. Üründe olan bir özellik tek tuş ile yedekleme (BackUp) yapabilmesi.  Buna ek olarak multitouch Touchpad ile iPhone’a benzer resim büyütme küçültme işlemlerini de yapabilmesi. 

 

Tek tuş ile yedekleme yapabilyor.

 

Sadece bir inç kalınlığında.

 

:: Hangi ürün ilginizi çekti?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Geleceğin Bilgisayar Trendleri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    süperrr

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ‘sadece bir inç kalınlığında’ olandan bitanede ben istiyorum promosyon amaçlı yollayamazmısınız:)çok karizma duruyo:):):)

  3. SDN Okuru dedi ki:

    görsellikte tam puan:)ama fiyatları ne olacak bunların?:)

" Geleceğin Bilgisayar Trendleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceğin Bilgisayar Trendleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceğin Bilgisayar Trendleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "