Okunma

Geleceğin Fareleri


07 Ekim 2009 Çarşamba 08:28
Geleceğin Fareleri

Telepati yeteneklerimiz gelişene kadar fareler bilgisayarların vazgeçilmezi olarak kalacak. Mouse‘lar  evrimlerinin bir sonraki aşamasına geçmek üzere. Microsoft geleceğin teknolojik farelerini tanıttı. Şimdilik 5 tane prototipten oluşan bu cihazlar, yakında bir gelecekte hayatlarımızdaki yerlerini alacak.

Dünyanın ilk farelerinden biri

Yeni tasarım fareler, pratik çözümlerle sakat insanlara da kolaylık sağlıyor. Bu Mouse‘lardan birisi, iki el ile kullanılma özelliğine sahip. Hem tasarımı sağ ya da sol el için uygun, hem içinde bulunan sensörler cihazın haraketine göre hangi elin kullandığını anlıyor. Başka bir prototip ise daha çok grafikerlerin işine yarayacak cinsten. Joypad’lerdeki analog kollarına benzeyen bir sistemle, tek bir tuş sağa sola ve yukarı aşağıya yönlerde farklı işler yapabiliyor.


Bunlar da evrim geçirmiş fareler

Firmanın diğer üç ürünü ise, tuşsuz çalışıyor. Üzerlerinde bulunan hareket algılayıcılar sayesinde, tuşa gerek kalmadan tıklama yapmak mümkün olacak.

:: Geleceğin fare teknolojisi hakkındaki düşünceleriniz neler? Tıklama sesini özleyecek misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Geleceğin Fareleri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    vaybe süper o zaman dokunmatik yani

" Geleceğin Fareleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceğin Fareleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceğin Fareleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "