Geleceğin Robot Güzelleri


02 Ekim 2009 Cuma 13:25
Geleceğin Robot Güzelleri

Bilimkurgu sevenlerin en büyük hayali robotların aramızda dolaştığı bir dünya. Sayısız film ve kitapta, insansı robotların sosyal hayata karıştığı kurgular gördük. Hatta bazılarında robotlar ve insanlar arasında evlilik bile vardı. Bizden önceki nesiller için bu büyük bir hayaldi ancak yakın gelecekte hayal dünyası gerçeğe dönüşecek.


Terminator’un ölümcül güzeli TX

Birçok firma tüm uğraşlarıyla insansı kadın robotlar yapmaya başladı. Hatta bazı bilim adamları, yakın gelecekte insanlarla robotların evlenebileceğini iddia ediyor. Şu an bulunan çok gelişmiş Fembot (Kadınsı robotlar) aslında bu iddianın pekte hayal ürünü olmadığının kanıtı.


Metropolis’in mekanik yıldızı


Şimdilik sadece fuarlarda sergilenen bu kadınsı robotlar, konuşabiliyor, tasarlanmış müthiş fizikleri sayesinde tüm elbiselerin içerisinde profesyonel mankenler kadar güzel duruyorlar. Bir çoğunu uzaktan gerçek bir kadınla ayırt etmek imkansız, ancak yakından bakılınca yapaylıkları ortaya çıkıyor.


Gerçek bir robot ve mutlu yaratıcısı

Ancak 20 sene önce cep telefonlarının tuğla gibi olduğu gerçeğini hatırlarsak, gelecekte kadınlara ciddi rakipler geliyor. Terminator, Blade Runner gibi filmlerdeki kurgu gerçe olacak.

 

Manken Robot

Gerçek adı HRP-4C ama Japonlar onu manken robot olarak tanıyorlar. Geçtiğimiz aylarda bir moda şovunda mankenleri kıskandıracak tarzda sahne yürüyüşü yaptı. Yüzü sentetik deriden oluşma. Yakınına gidip dokunmadan onu sıradan Japon bir kızdan ayıramazsınız.

Saçları gerçek insan kıllarından yapılma. Konuşurken mimiklerle birlikte 42 farklı hareket yapabiliyor. Kafasını kımıldattığı zaman saçları dalgalanıyor. 1.50 boyunda ve 48 kilo bizim için biraz kısa olsa da Japon standartları için normal. Kendisi ekonomik bir model olduğu için sadece yüzü ve elleri sentetik deriden oluşuyor.

80’li yılların anime karakterlerine benzeyen robot, gelinlik giyerek evlilik çağında olduğunu da gösterdi. HRP-4C AIST firması tarafından yapılıyor. 3 milyon dolarlık fiyatıyla dünyanın en ulaşılabilir robot güzeli.

Reklam Yıldızı

Şirin kedisiyle meşhur Hello Kitty‘in sponsor olduğu Actroid-DER robotları. Kokoro firması tarafından geliştiren bu mekanik güzel ve kardeşleri dünyanın en gerçekçi robotları. Temizlik için, tur rehberliği için ayrı modelleri var. Her biride kendine uygun elbiseler giyiyor.

 

Ancak makineyi diğerlerinden ayıran bir özelliği var. Hello Kitty robotu ya da Acroid 2 Japonya’da bir parfüm reklamında oynayan güzel gerçek aktrisleri kıskandıracak bir performans gösterdi. Actroid-Der’lerin tüm vücudu sentetik deriyle kaplı.

 

 

Bu deri gerçekçilik hissi vermek için ısınıyor. Ayrıca isteğe göre robotlara makyaj yapmak ya da naylon çorap giydirilebiliyor. Firma modellerini özel siparişlere göre değiştirebiliyor.


 

Japonya’da bazı plazalar bu bayanlar tarafından tanıtılıyor. Robot hafızasındaki bilgileri yüz ve vücut hareketleriyle anlatıyor. Hatta bu konuda o kadar başarılı ki, tanıtıldığı fuarlarda robot bile olsa kadınlar çok konuşuyor tepkisini aldı. Ürünün sabit fiyatı yok özel otomobiller gibi firmanın sunduğu menüden seçtiğiniz özellikler onun fiyatını belirliyor.

 

Öğrenci evlerinin vazgeçilmezi

Kanadalı üniversite öğrencilerinin geliştirdiği Aiko, yalnız yaşayanlar için büyük yardımcı olacak. York Üniversitesi‘nde geliştirilen bu robot şirin tipiyle ilgi çekiyor. Japonca Aşk Kızı anlamına gelen mekanik güzelin dış görünümü için Anime‘lerden ilham alındı.

25 milyon dolara mal olan robot, oyuncak bebeklere benzeyen bir deriye sahip. Basit ev işlerini yapabiliyor 13 bin Japonca ve İngilizce kelimeyi anlayabiliyor. Aynı zamanda bu iki dilde de konuşabiliyor.

Etrafındaki nesneleri tanıyıp onları hafızasında tutabiliyor. Matematik problemlerini de çözebilen robot her öğrencinin ihtiyacı özelliklere sahip. Hala gelişen Aiko gelecekte, öğrenci evlerinin değişilmez yüzü olacak gibi duruyor.

 

Kore’nin robot güzeli

Uzakdoğu’daki robot furyasına Kore’de kayıtsız kalmadı ve kendi güzeli oluşturdu. Tabii Ever serinin güzelliği kendi ülkesiyle sınırlı. Sadece fuarlarda ve özel günlerde görücüye çıkan bu hanım kızımızdan iki model bulunuyor. Çocuklarla iyi anlaşan Ever 1 ve 2 adlı kardeşler, kadın gibi giyinip onlar gibi davranıyorlar.

Korea Institute of Industrial Technology tarafından geliştiren modeller dünyanın ikinci kadın robotu unvanına sahip. 160 boyunda olan mekanik hanımlar için bilim adamları, sanatçılar ve oyuncularla çalışmış. Yüz mimikleriyle ilgi çeken bu seri, konuşma tarzı fazla robotsu oldu için görenler tarafından ürkütücü de bulunmuştu.

Ever 1‘nin tahtını geçtiğiz yıl Ever 2 Muse adlı kız kardeşi aldı. Ablası, takım elbiseleriyle hanım hanımcık bir kızken, ufak kardeşin giyim zevki daha marjinal. Genç yaşından dolayı daha spor ve sokak modasına uygun giysiler tercih ediyor. Koreli bilim adamları önümüzdeki yıl Eva serisine yeni kardeşler ekleyecek. Yeni modeller dans edip şarkı bile söyleyebilecekler.

:: Gelecekteki eşiniz bir robot olmasını ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Geleceğin Robot Güzelleri”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  saçma yani kadın robotlardamı yapıcaksınız bari öyle şeymi olur robotlar sadece bizim hayatımızı kolaylaştırmak için yapılmış aletlerdir.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  seksi resimleri için tıklayınız olmuş bu resmen. milliyet haberciliği bu siteye yakışmıyor.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  enteresan olabılır ama yakında gerçek olacak

" Geleceğin Robot Güzelleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceğin Robot Güzelleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceğin Robot Güzelleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
 2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?