Okunma

Geleceğin Şarj İstasyonu


04 Kasım 2010 Perşembe 15:40
Geleceğin Şarj İstasyonu

Elektrikli otomobiller şirketlerin gelecek için yaptığı en önemli yatırımlardan biri. Firmalar petrol rezerveleri tükendikten sonra otomobillerin alternatif enerjilerle çalışmak zorunda olduğunu biliyor.

Hem günümüzde hem de gelecekte kullanılan en önemli enerjiyse elektrik. Ancak elektrikli araçların ufak bir sorunu var. Eğer yarı benzinli yarı elektrikli hibrit araçlardan kullanmıyorsanız aracınızın şarjı bittiği zaman onu doldurmanız oldukça zor olacaktır.

Benzin İstasyonlarının Evrimleşmiş Hali

Zira, benzinli otomobiller gibi en yakın benzin istasyonuna yürüyüp oradan benzin alıp depoya boşalma şansınız yok. Bir Rus tasarımcı ise sorunu günümzde elektrikli trenlerin kullandığın yöntemle çözmeye karar vermiş.

Şehrin belirli merkezlerinde asılı olan bu kablolar şarj ihtiyacı olan aracın talebi üzerine otomobil ile birleşecek.

:: Bu konsept sizce yeterince uygulanabilir gözüküyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Geleceğin Şarj İstasyonu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Buna gerek yok. Bütün elektirikli otomobillerde şarz olan bir unite vardır. Bu unitelere veya akülere uluslararası standartlar getirililirse ve istasyonlarda dolusu ise değiştirme mantığı geliştirilirse problem olmaz. Bugün nasılki petrolle calışan taşıtımıza yakıt alıyorsak aynı şekilde boşalmak üzere olan akümüzü istasyonlarda kurulacak olan otomatik akü değişim pompasında (cıplak elle dokunmayın elektirik carpar) değiştirirsek tele ucan elektirik şarz kuşuna gerek kalmaz. Ayrıca şu Rus arkadaşa haber yollayın gece yatarken üstünü örtsün…

" Geleceğin Şarj İstasyonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceğin Şarj İstasyonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceğin Şarj İstasyonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "