Gelecek Elektrikli Araçlarda


17 Haziran 2008 Salı 21:00
Gelecek Elektrikli Araçlarda
Google.org ve Brookings Institution‘ın ev sahipliği yaptığı Washington’daki iki günlük konferansta, elektrikli araçlar ve bu araçların yaygınlaşmasında devletin oynaması gereken kilit rol konuşuldu. Petrole bağımlılığı azaltıp, yakıt ücretini indirirken bir yandan da küresel ısınmayla savaşacak olan elektrikli araçlarla ilgili kongre üyeleri, kamu yöneticileri ve teknoloji uzmanlarından oluşan önemli bir kadro konuşma yaptı.

Devlet Üzerine Düşeni Yapmalı

Konferansta herkesin hemfikir olduğu nokta, elektrikli araç endüstrisinin gerçek hayata uygulanabilmesi için devletin önderliğine ihtiyaç olduğu. Diğer yandan, elektrikli ulaşıma geçilmeden önceki adım olarak da güç şebekelerinin modernleştirilip çevreye uyumlu hale getirilmesi gerekiyor.

Petrol fiyatlarının rekor düzeylere ulaştığı elektrikli otomobillere ilginin arttığı şu dönemde, konferanstan çıkan sonuç, şarj edilebilir elektrikli araçların zamanının geldiği yönünde oldu. Elbette dünyanın en pahalı benzinini kullandığımız Türkiye‘de böyle bir sistemin altyapısı bile uzun zaman hayal olarak kalabilir.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Gelecek Elektrikli Araçlarda”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  petrol şirketleri izin verirse ????????
  değil torunlarımız biz bile görebiliriz ama hic ***** kuveyt-ırak-afganistan ve muhtemel iran savaşları ortadayken İMKANNNSIIIIZZZ!!!!!!!!!!!…

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Torunlarımızmı? görür tabi neden görmesin hiçbirşey üretemeyen ve hep hazırı tüketmeye alışkın türk halkı ve onları idare edemeyen politikacılar ve bizden sonra geleceklerde yabancıların yapıp bize kakaladıkları elektrikli araçları kullanacaklardır hepsi bu bir tane motorlu araç yapmışlığımız mı varki elektriklisini düşünebilelim komikk hemde çokk komik…

" Gelecek Elektrikli Araçlarda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gelecek Elektrikli Araçlarda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gelecek Elektrikli Araçlarda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!