Okunma

Gelecek Tek Platformda mı?


29 Ocak 2009 Perşembe 10:22
Gelecek Tek Platformda mı?

Mevcut nesil konsollar kaç farklı alternatife sahip olursa olsun, BioWare CEO’su Ray Muzyka‘ya göre gelecekte video oyunları için tek bir platform kullanılacak.

Microsoft ve Sony arasındaki pazar rekabetinin sona ermesinin ve kendi kullanıcı kitlelerinden vazgeçmelerinin uzun süreceğinin altını çizen Muzyka, yine de gelecekte bir gün, tüm kodları internet üzerinden çalıştıran ve dağıtımı online olarak yapan kolay kullanımlı bir cihazın alternatifsiz hale geleceğini öne sürdü.

Flash Oyunlar Çağ Atlayacak

Örnek olarak şimdiki PC’lerde tarayıcı üzerinden oynanan flash tabanlı oyunları gösteren BioWare CEO‘su, şimdilik temel seviyede olsa da, eninde sonunda bir gün tüm oyun dünyasının bu şekilde işleyeceğine inandığını belirtti.

:: Ray Muzyka’nın görüşleri size gerçekçi geliyor mu?

Bilgi İçin : BioWare
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Gelecek Tek Platformda mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    öncelikle flash çağ atladığı zaman şimdiki oyun sistemleri dünyayı terk eder derecesine gelir. sanki şimdiki oyun sistemleri gelişmeyecek hiç…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    pek gerçekçi gelmedi bana

" Gelecek Tek Platformda mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gelecek Tek Platformda mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gelecek Tek Platformda mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "