Okunma

Gelecekte Geniş Bant Ne Hal Alacak?


23 Mart 2009 Pazartesi 07:03
Gelecekte Geniş Bant Ne Hal Alacak?

Research and Markets adlı araştırma firması, gelecek yirmi yıl boyunca geniş bant ve hibrit video sistemlerinin televizyon karşısındaki yükselişinin kesintisiz süreceğini öngörüyor. Araştırmaya göre dünya genelinde 2010 yılında 440 milyonu bulacak olan genişbant kullanımı, 2030 yılına gelindiğinde 1,2 milyar haneye yayılacak.

Video Servisleri Coşacak

Geniş banta erişimi açılan ev ağlarının da 150 milyondan 1 milyara yükselmesiyle, özellikle geniş bant üzerinden video yayını yapan hizmetler muazzam büyüme gösterecek.

2020 yılında dünya genelinde 1,6 milyar hanede bir çeşit video servisine erişimin gerçekleştirileceğini belirten araştırma sorumlusu Dr. Predrag Filipovic, IPTV ve benzeri taşınamaz video düğümlerinin ise 2020’de 3,6 milyar, 2030’da 5 milyara ulaşacağını öne sürdü.

:: Sizce Türkiye bu gelişimin neresinde kalır?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gelecekte Geniş Bant Ne Hal Alacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gelecekte Geniş Bant Ne Hal Alacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gelecekte Geniş Bant Ne Hal Alacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "