Gemiler yapay zeka kullanacak!


10 Haziran 2017 Cumartesi 09:30
Gemiler yapay zeka kullanacak!

Otomobiller, kamyonlar derken sürücüsüz araçlar hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Denizcilik sektörü, bu trendin gerisinde kalmayacak gibi görünüyor. Japon nakliye şirketlerinin yaptığı anlaşma ile dümende kaptanların değil, yapay zekanın olduğu gemiler inşa edilecek.

250 gemi inşa edilecek

Projenin kapsamı; hava durumuna ve gemi yoluna devam ederken olası bir engelleri içeren bilgilere dayanarak en kısa, en güvenli ve en az fazla yakıt verimliliği sağlayan rotaları düzenleyebilen yapay zeka güdümlü bir direksiyon sistemini geliştirmeye dayanıyor. Katılımcı şirketlerin, yüz milyonlarca doların üstünde olması beklenen maliyetleri paylaşmayı kabul etmesiyle yaklaşık 250 gemi inşa edilecek.

17-06/10/surucusuz-gemi-shiftdelete.jpg

Özerk kargo gemileri üretmek için çalışan sadece Japon şirket grupları değil. Geçtiğimiz yıl, Rolls-Royce 2020 yılında faaliyete başlayacak olan uzaktan kumandalı, insansız gemi geliştirme planlarını açıklamıştı. Geliştiriciler, özerk otomobil yılı olarak odaklanılan 2025 yılına kadar tamamlamayı umuyorlar.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Gemiler yapay zeka kullanacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yapay zeka iyiliğimi düşnen anne gibi zevlerimize keyfimize engel olurmu ***** yapay zekaya dışıradan sisteme müdahale imkanı varsa her alanda çeşitli sorunlar yaratmazmı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yapay zeka yayginlastikca issizlikte articak gibi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yapay zeka efsanesi başladı, hayırlısı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Reklam olayını anlıyorum, ancak aşağıdaki cümleden birşey anlamıyorum

  Otomobiller, kamyonlar derken Ford 2016 model araçlarını güncelledi! araçlar hızla yaygınlaşmaya devam ***** sektörü, bu trendin gerisinde kalmayacak gibi görünü***** nakliye şirketlerinin yaptığı anlaşma ile dümende kaptanların değil, PCI Express 5.0 geliyor!nın olduğu gemiler inşa edilecek.

" Gemiler yapay zeka kullanacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gemiler yapay zeka kullanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gemiler yapay zeka kullanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "