Okunma

Gençler Vine ve Snapchat Kullanıyor


25 Şubat 2014 Salı 07:05
Gençler Vine ve Snapchat Kullanıyor

Global Web Index’in yapmış olduğu araştırmalar sonucunda 16-19 yaş aralığındaki gençlerin Vine ve Snapchat’i daha çok kullandığı ortaya çıktı. Analiz sonucunda yer alan toplam 16 adet sosyal ve mesajlaşma uygulamalarından hangilerini gençlerin kullandığı yüzdeliklerle gösteriliyor.

Analiz sonucuna baktığımızda Facebook‘un gençler arasında %48‘lik kullanım oranı ile en çok kullanılan sosyal ağ uygulaması olması dikkatlerden kaçmadı. Instagram‘ın ise 16-19 yaş arasındaki gençler tarafından kullanılma oranı toplam kullanıcı sayısından da fazla olarak görünüyor.

Gençler Snapchat ve Vine’ı daha çok kullanıyor

Oldukça popüler olan Snapchat ve Vine uygulamalarının ise toplam kullanıcı sayısına oranla gençler tarafından daha çok kullanılması ise dikkatleri çeken bir diğer sonuç. Google+, WeChat ve Foursquare gibi uygulamalar ise yetişkinler tarafından daha çok kullanılıyor.

:: En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?

 
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gençler Vine ve Snapchat Kullanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gençler Vine ve Snapchat Kullanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gençler Vine ve Snapchat Kullanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "