Okunma

General Electric’den Türkiye’ye Yatırım


23 Haziran 2014 Pazartesi 14:20
General Electric’den Türkiye’ye Yatırım

General Electric (GE), Türkiye’nin havacılık sektörüne önemli bir destek olarak, havacılık mühendisliği ekibi için yeni bina açılışını duyurdu. GE’nin dünyadaki 9 mühendislik merkezinden biri olan ve yeni yatırımlarla büyüyen Türkiye Teknoloji Merkezi (TTC), havacılıkla ilgili araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmalarını desteklemeye odaklanıyor.

Son beş yılda yüzde 300 oranında etkileyici bir büyüme elde etmiş olan Türkiye Teknoloji Merkezi bugün, GE ve ortak girişim şirketi CFM International tarafından üretilen motorlarla uçan dünyanın her tarafındaki uçaklarda kullanılan yeni tasarımlara ve teknolojilere katkıda bulunuyor.

Türkiye Teknoloji Merkezi’nin genişlemesi kapsamında, Gebze’de Ar-Ge ve yerel inovasyona odaklanacak yeni bir binanın açılışı yapıldı. Bu genişleme, ülkede altyapı geliştirme, bilgi paylaşımı ve yerel araştırmaları teşvik etmeye odaklanan GE’nin 900 milyon dolarlık yatırım taahhüdünün bir parçası olacak.

Laboratuvarda geliştirilen teknolojilerin ve yöntemlerin, Avrupa ve Uzak Doğu’da 20’yi aşkın ülkeye ve ABD’ye ihraç edilmesi planlanıyor. GE Havacılık’ın dünya çapında tek kaplama, test ve karakterizasyon merkezi olan labotaruvar, GE’nin havacılık tedarik zinciri içinde Türkiye’yi çok önemli bir konuma yerleştiriyor.

::General Electiric’in bu yatırımı hakkında neler düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" General Electric’den Türkiye’ye Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere General Electric’den Türkiye’ye Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda General Electric’den Türkiye’ye Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "