Okunma

Genişbant İnternetin Geleceği Ne Olacak?


10 Temmuz 2009 Cuma 12:59
Genişbant İnternetin Geleceği Ne Olacak?

Parks Associates tarafından yapılan araştırmalar, genişbant internetin gelecekte mobil internetle pek de rekabet etmeyeceğini gösteriyor. Zira 2008’de %18 artarak, dünya genelinde 400 milyona ulaşan genişbant karasal internet sahibi hanelerin, 2013 yılına geldiğimizde 640 milyona çıkacağı öngörülüyor.

Özellikle Asya-Pasifik pazarındaki ivmeli artışın, 2013 yılında dünyadaki genişbant internet kullanımının %49’una ulaşacağına dikkat çeken araştırma, şu anda bu bölgede 160 milyon abonenin bulunduğunu da belirtiyor.

Bu kadar çetin bir rekabetin bulunduğu genişbant pazarında, sadece bant genişliğini artırmanın yetmeyeceğini belirten Parks Associates yetkilisi Kurt Scherf, online video gibi ek uygulamalar ve müşteri hizmetlerindeki kalitenin, gelecekte genişbant operatörleri arasındaki lideri belirleyeceğini öne sürüyor.

:: Sizce gelecekte Türkiye’de internet nasıl bir hal alır?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Genişbant İnternetin Geleceği Ne Olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Genişbant İnternetin Geleceği Ne Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Genişbant İnternetin Geleceği Ne Olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "