Okunma

GeoCities’in Sonu Belli Oldu!


13 Temmuz 2009 Pazartesi 07:14
GeoCities’in Sonu Belli Oldu!

Geçtiğimiz aylarda Yahoo, efsanevi hale gelen ve kişisel web sayfası kullanımını yaygınlaştıran servisi GeoCities‘i kapatma kararı aldığını duyurmuştu. Bu haberin ardından birçok yerden tepki gelse de Yahoo kararından vazgeçmedi ve GeoCities’in yayın hayatını 26 Ekim 2009 tarihinde sona erdireceğini açıkladı.


GeoCities, doksanlı yılların ortasından beri internetin hizmetinde.

Doksanlı yılların sonlarına doğru GeoCities’i 3.6 Milyar Dolar‘a satın alan Yahoo’nun, GeoCities’i, ileriki zamanlarda duyuracağı daha yeni ve hızlı servislerin önünü açmak için kapatmak istediği konuşuluyor. Eğer GeoCities sayfanız varsa yedeklerinizi şimdiden almaya başların deriz.

:: GeoCities’in kapatılması sizce doğru bir karar mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" GeoCities’in Sonu Belli Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GeoCities’in Sonu Belli Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GeoCities’in Sonu Belli Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "