Okunma

Getty Images’dan YouTube Benzeri Adım!


06 Mart 2014 Perşembe 09:20
Getty Images’dan YouTube Benzeri Adım!

Barındırdığı uçsuz bucaksız fotoğraf arşivi ile gerek yayıncılar gerekse internet dünyasında yer alan her kesimden oluşum tarafından görsel satın alınabilmesine olanak tanıyan Getty Images, Embed Code ile kendi arşivlerinde yer alan ve bunların teliflerinin de şirketin elinde bulunduğu fotoğrafların ücretsiz olarak sunulacağını açıkladı.

Böylelikle Getty Images, arşivlerini herkese açmış oluyor. Fotoğrafların belirli koşullarla herhangi bir ücret ödenmeksizin kullanılabilmesine olanak tanıyan adım adeta SoundCloud, YouTube benzeri bir yönteme adım atmış oluyor.

Nasıl olacak?

Peki Getty Images’daki fotoğraflar ücretsiz şekilde nasıl kullanılabilecek? Yeni serviste internet siteleri ya da kişisel blog’lar da kullanılmak üzere Getty Images’taki fotoğraflar Embed Code yani gömülü kod olarak adlandırılan şekilde alınabilecek.

Bir nevi SoundCloud‘un müzik dünyası, YouTube‘un da video dünyası için yaptığını fotoğraf dünyası için yapıyor Getty Images ve bunun global
paylaşım anlamında ilginç bir adım olduğu aşikar.

:: Getty Images’ı kullanıyor musunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Getty Images’dan YouTube Benzeri Adım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Getty Images’dan YouTube Benzeri Adım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Getty Images’dan YouTube Benzeri Adım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "