Okunma

Giant Spacekat PAX East’e Katılamıyor


22 Şubat 2015 Pazar 06:17
Giant Spacekat PAX East’e Katılamıyor

Revolution 60 adındaki uzay macerası oyununu geliştiren takım Giant Spacekat, yaptığı açıklama ile PAX East’e güvenlik sebebiyle katılamayacaklarını açıkladı. PAX organizatörleriyle konuşan şirketten, sadece ekibin başındaki Brianna Wu, PAX East’e katılıp bazı panellerde konuşma yapacak.

Brianna Wu, Gamergate hareketine üye olan kişiler ile arasında husumet olduğu için, ekibinin can sağlığından endişeli olduğunu belirtti. Wu’ya daha önce tehdit mesajları ve telefonları gelmiş, bu konu hakkında Gamergate üyelerini suçlamıştı. Hatta Gamergate sempatizanı olduğu sanılan bir kişinin, Wu hakkında şiddet içerikli ve elinde bıçak tutarken hazırladığı tehdit amaçlı bir video yayımlaması, şüpheleri iyice arttırdı.

Giant Spacekat’in açıklamasında, PAX East’e katılmama kararının bütün ekiple birlikte verildiğini ve sebebinin son zamanlarda artan tehditlerin ve binlerce insanın oluşturabileceği saldırı ortamının olduğu belirtildi.

Konu hakkında konuşan Wu, “Ben, çalıştığım kişiler adına karar veremem ve vermem. Onlarla konuştuktan sonra, bu kararı Giant Spacekat ekibinin güvenliğini birinci öncelik olarak düşünerek verdim. PAX East’ten ekibimizi çekmemizin sebebi ise, bu büyük kalabalıkta can sağlığımızın güvencesinin olmaması oldu.” diyerek kararın yalnız verilmediğini açıkladı.

:: Gamergate’i daha önce duymuş muydunuz?

Kaynak: SüperKarga
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Giant Spacekat PAX East’e Katılamıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Giant Spacekat PAX East’e Katılamıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Giant Spacekat PAX East’e Katılamıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "