Gmail tasarım değişikliğine gidiyor


16 Temmuz 2020 Perşembe 10:59
Gmail tasarım değişikliğine gidiyor

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan blog gönderisine göre, Gmail tasarım değişikliği gerçekleşecek. Öncelikle G-Suite kullanıcılarının alacağı bu güncelleme, daha sonrasında standart kullanıcılar için de sunulacak.

Gmail tasarım değişikliğine gidiyor

ABD merkezli Google’ın Gmail servisi, dünyada en çok kullanılan posta istemcisi özelliğini taşıyor. Uzun bir süredir tasarımsal bir değişim görmediğimiz Gmail, en güncel olarak Slack, Google Keeps gibi uygulamalarla birleşip, mail okurken aynı anda pop-up olarak kullanma özelliği getirilmişti.

gmail tasarım değişikliği

Evden çalışma sürecinin bazı uygulamaların değerini artırması sonucunda Slack kullanımı da aynı oranda artış gösterdi. Bu durumu analiz eden Google kolları sıvadı ve tasarıma yeni bir dokunuş kattı.

Yapılması planlanan Gmail tasarım değişikliğine göre, bu değişim 3 ana başlıkta toplanıyor. Bunlardan ilki e-posta, diğer başlıklar ise sohbet ve görünüm olacak. Bunun sonucunda ise posta hizmetine sohbet ve video görüşme hizmetlerinin entegre edilmesine karar verilmiş gibi görünüyor.

gmail tasarım değişikliği

Blog’tan yayınlanan özelliklere göre sohbet bölümü artık daha işlevsel olacağı açıklandı. Drive entegrasyonu ekleyen şirket, kullanıcılarının bu sayede dokümanlarına daha kolay bir şekilde erişip veri aktarımı sağlayabiliyor. Ayrıca kurumsal kullanıcılar için de sohbet odaları oluşturulabiliyor. Yapılan sohbetler, e-postalarla iç içe olacak ve istenilen yere konumlandırılabilecek.

Gmail tasarım bu değişikliği bu hafta G-Suite kullanıcılarına sunulacak. Yıl sonuna doğru ise G-Suite kullanıcılarını kalıcı olarak kullanmaya devam edecek. Standart kullanıcılar için henüz bir zaman belirtilmedi.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Gmail tasarım değişikliğine gidiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail tasarım değişikliğine gidiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail tasarım değişikliğine gidiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2