Gmail tasarım değişikliğine gidiyor


16 Temmuz 2020 Perşembe 10:59
Gmail tasarım değişikliğine gidiyor

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan blog gönderisine göre, Gmail tasarım değişikliği gerçekleşecek. Öncelikle G-Suite kullanıcılarının alacağı bu güncelleme, daha sonrasında standart kullanıcılar için de sunulacak.

Gmail tasarım değişikliğine gidiyor

ABD merkezli Google’ın Gmail servisi, dünyada en çok kullanılan posta istemcisi özelliğini taşıyor. Uzun bir süredir tasarımsal bir değişim görmediğimiz Gmail, en güncel olarak Slack, Google Keeps gibi uygulamalarla birleşip, mail okurken aynı anda pop-up olarak kullanma özelliği getirilmişti.

gmail tasarım değişikliği

Evden çalışma sürecinin bazı uygulamaların değerini artırması sonucunda Slack kullanımı da aynı oranda artış gösterdi. Bu durumu analiz eden Google kolları sıvadı ve tasarıma yeni bir dokunuş kattı.

Yapılması planlanan Gmail tasarım değişikliğine göre, bu değişim 3 ana başlıkta toplanıyor. Bunlardan ilki e-posta, diğer başlıklar ise sohbet ve görünüm olacak. Bunun sonucunda ise posta hizmetine sohbet ve video görüşme hizmetlerinin entegre edilmesine karar verilmiş gibi görünüyor.

gmail tasarım değişikliği

Blog’tan yayınlanan özelliklere göre sohbet bölümü artık daha işlevsel olacağı açıklandı. Drive entegrasyonu ekleyen şirket, kullanıcılarının bu sayede dokümanlarına daha kolay bir şekilde erişip veri aktarımı sağlayabiliyor. Ayrıca kurumsal kullanıcılar için de sohbet odaları oluşturulabiliyor. Yapılan sohbetler, e-postalarla iç içe olacak ve istenilen yere konumlandırılabilecek.

Gmail tasarım bu değişikliği bu hafta G-Suite kullanıcılarına sunulacak. Yıl sonuna doğru ise G-Suite kullanıcılarını kalıcı olarak kullanmaya devam edecek. Standart kullanıcılar için henüz bir zaman belirtilmedi.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gmail tasarım değişikliğine gidiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail tasarım değişikliğine gidiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail tasarım değişikliğine gidiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  2. 2 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  3. 3 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  4. 4 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  5. 5 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  6. 6 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  7. 7 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  8. 8 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  9. 9 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  10. 10 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme