Okunma

Gmail yeni tasarımı belli oldu!


25 Nisan 2018 Çarşamba 21:00
Gmail yeni tasarımı belli oldu!

Gmail yeni tasarımı bugün yapılan duyuruyla açıklandı! Yeni tasarımda sadece görsel değişimler yer almıyor. Bunlara ek olarak Gmail’in bizlere sunduğu kullanım türü de büyük revize çalışmalarına maruz kalmış. Gmail yeni tasarımı ile büyük kolaylıklara imkân sağlarken, aynı zamanda kişisel bilgilerin korunmasına yönelik yeni çalışmalarda da bulunmuş. Daha seri ve güvenli Gmail hizmeti hem masaüstü sürümde hem de mobil işletim sistemlerinde aktif edilecek.

Gmail değişim konusunda ki açıklamayı geçtiğimiz hafta içerisinde yapmıştı. En nihayetinde tasarıma dair detaylar açıklandı. Gmail artık “Gelen Kutusu” ekranından büyük işleri halletmeye odaklanmış. Örnek verecek olursak bize gelen bir mail bünyesinde fotoğraf varsa, bizler bunu gelen kutusu ekranından görüntüleyip indirebileceğiz.

Gmail yeni tasarımı ile çalışma alışkanlıklarınızı değiştirecek!

Günümüzde bilgisayarın ve internet çalışmalarının yer almadığı bir tane bile sektör kalmadı. Bu kadar yoğun bir mail trafiği altındayken daha hızlı çalışmamız şart. Gmail yeni yüzü ile bunu tam olarak başarmış denilebilir. Buna ek olarak kişisel bilgilerin bireysel olarak korunması yönünde de önemli adımlar atılmış. Yeni Gmail‘in özellikleri şu şekilde:

En başta da belirttiğimiz üzere artık mail içerisinde bulunan ek dosyalar “Gelen Kutusu” ekranından kolayca indirilebilecek. Bu sayede zamandan ve veriden tasarruf planlanıyor. Yeni Gmail tasarımı kolay kullanıma odaklanmış durumda.

gmail yeni tasarımı

Gmail yeni tasarımı ile gelen kutusu ekranında büyük yenilikler yaptı.

Zararlı olarak işaretlenmiş maillerden uzak durmanız için büyük bir özellik daha geliyor. Ek dosyalarında, bulundurduğu bağlantılarda veya temel içeriğinde zararlı içeriklerin tespit edilen mailler size iletilirse Gmail sizi uyaracak. Gmail güvenlik konusunda sadece bunu da yapmadı!

gmail yeni tasarımı

Gmail yeni tasarımı ile zararlı maillere karşı sizi uyaracak!

Yeni Gmail tasarımı ile Gmail bizlere kısa cevaplar sunacak. En çok tanınan Letgo uygulamasında olduğu gibi gelen maildeki cümlelere göre kısa mesaj seçenekleri cevap bölümünde yer alacak. Bu sayede Gmail zaman kaybının ortadan kalkacağına inanıyor!

gmail yeni tasarımı

Gmail yeni tasarım ile hızlı cevap seçeneklerini yanıt ekranında sunacak!

Son olarak yeni tasarımın güvenlik önerilerinden bahsedelim. Gmail güvenlik konusunda ciddi bir adım atmış. Ufak bir iş başvurusunda bile kimlik bilgilerimizi olası durumlarda aleyhimize kullanılacak şekilde vermek zorunda kalıyoruz. Bu gibi durumların önlenmesi ve kişisel bilgilerinizin bilgisayar ortamında kopyalanmaması için Gmail yeni bir uygulama başlatıyor.

Dilerseniz gönderdiğiniz maili gizli tutabiliyorsunuz. Alıcı bu mailden Gmail ortamında bilgi kopyası alamıyor. Aynı zamanda mail süresini de ayarlayıp, belirtilen zamandan sonra hem sizden hem de karşı taraftan silinmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede kişisel bilgiler büyük oranda korunmuş oluyor.

Gmail’in yeni tasarımı herkesin beğenisine sunulmuş durumda. Ancak bu yeni tasarım henüz şirket mail hesaplarına gelmediğini belirtelim.

:: Gmail’in yeni tasarımını beğendiniz mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Gmail yeni tasarımı belli oldu!”

 1. forsaken dedi ki:

  baktım ve süper olmuş…

 2. Baki Güler dedi ki:

  Yenilik ve yeni her zaman iyidir

 3. Ali dedi ki:

  “Henüz ülkemizde aktif değil”

  Ayarlardan yeni sürüme geçebilirsiniz.

 4. freestyleminds dedi ki:

  Outlook esintileri de barındırıyor.

 5. Kenan dedi ki:

  şu an sunulmuş durumda…

 6. Karton Kamal dedi ki:

  Modernize edilmiş masonik sembol yersen yutarsın.

" Gmail yeni tasarımı belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail yeni tasarımı belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail yeni tasarımı belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "