Okunma

Gmail’in Çökme Sebebi


02 Eylül 2009 Çarşamba 06:38
Gmail’in Çökme Sebebi

Google‘da işler her zaman yolunda gitmeyebiliyor. Dün gece itibariyle Gmail‘de yaşanan sorun sebebiyle, kullanıcılar bir süre Gmail hizmetinden yararlanamadı. Bu olay, bir anda dünya çapında ses getirdi ve çeşitli sitelerde sorunla ilgili çözümler arandı. Gece 00.20 itibariyle ise Gmail’e erişim yeniden sağlandı.

 

TSİ ile bu sabah Google’dan gelen açıklamada ise sorunun kaynağı açıklandı. Gmail, fazla yüklenilen sunucudan dolayı erişilemez hale gelmiş. Yönlendiricilerine gelen birkaç istekten dolayı sistemde aşırı yüklenme olmuş ve sistemin geri kalanı da bundan etkilenmiş. Gmail mühendisleri ise sorunu anında görüp, daha büyük bir sorun çıkmasını engellemek için 45 dakika boyunca çalışmışlar.

:: Dünkü erişim sorunu sizi çok etkiledi mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Gmail’in Çökme Sebebi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bana yardımcı olcak kimse yok mu?

" Gmail’in Çökme Sebebi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail’in Çökme Sebebi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail’in Çökme Sebebi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "