Google’a kimse ulaşamıyor


19 Aralık 2019 Perşembe 11:05
Google’a kimse ulaşamıyor

Son günlerde Google ile alakalı çıkan haberlerin ardından şimdi de Google’a erişilemiyor. Türkiye’de çoğu kişi Google ve Google servislerine erişimde sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntının yanı sıra Türkiye genelinde de internete erişim sıkıntısı yaşanıyor. Sosyal medyada çoğu kişi Google çöktü mü sorusunu sormaya başladı. Google Türkiye konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.a

 Google çöktü mü?

Google ve internet servisleri üzerinde sıkıntılar yaşanıyor. Şu anda Google ve Google servisleri yanı sıra Türkiye genelinde de internete erişimde sıkıntı yaşanıyor.

İnternet sitelerine erişim problemlerini anlık olarak gösterebilen DownDetector sitesine göre, Google’a Avrupa genelinde erişim sıkıntısı yaşanıyor.

GÜNCELLEME: Google’a yaklaşık 2 saat boyunca erişilemedi. 2 saatin ardından düzelen servisler hakkında da herhangi bir açıklama yapılmadı.

Dünya genelinde çökme ile alakalı gönderilen raporlarda 24’ten fazla ülkede erişim sıkıntısı yaşandığı belirtiliyor. Bu ülkeler arasında ABD’de de bulunuyor ve en çok sıkıntıyı yaşayan eyalet New York olarak gözüküyor. Bu sıkıntının sebebi ile alakalı henüz açıklanmış bir bilgi bulunmuyor.

Google’a erişilemiyor

Diğer ülkeler gibi ülkemizde de Google servisleri arasında yer alan YouTube, Gmail, Google Analytics ve Google Maps gibi servislere erişim sağlanamıyor. Google çöktü mü sorusuna şimdilik resmi kaynaklardan yapılmış bir bilgi yok.

Operatörlere de bu konuyla ilgili bir tebligatın gitmediği söyleniyor.

Şu anda Türkiye’nin gündeminde bu erişim sorunları yer alıyor. Sosyal medyada ise bu konu hakkında birçok iddia ortaya atılıyor. Ancak, bunların hiçbir dayanağının olmadığını unutmamak gerekiyor. Ayrıca Google’a ve Google servislerine erişemediğimiz süre boyunca yerli arama motoru Yaani’nin kesintisiz hizmet verdiğini belirtelim.

Neler olmuştu?

Rekabet Kurumu Google’a 93 milyon TL’lik ceza kesmiş ve rakiplerine karşı yarattığı haksız rekabete son verilmesini istemişti. Google, bu durumu ilk olarak düzeltmeye çalıştıklarını ancak şu anda bu şekilde yoluna devam edemeyeceğini anlaşmalı şirketlere bir mektup ile açıklamıştı. Bu durumun basına yansımasının ardından Google şu açıklamayı yaptı:

“Ağustos ayında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.

Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”

Bu açıklamanın ardından da Rekabet Kurumu tüm Türkiye’yi ilgilendiren konu hakkında açıklamada bulunmuştu. Google’ın böyle bir karar ile ilk defa karşılaşmadığını ve bu karara başka ülkelerde uyduğunu belirtmişti. Google’ın başka ülkelerde gösterdiği hassasiyeti ülkemizde de beklediğini söylemişti.

Açıklamanın tamamına ve gelişmelerin devamına 2. sayfadan ulaşabilirsiniz.




yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

82 yorum - “Google’a kimse ulaşamıyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  yandex gayet hızlı onu kullanın

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Siber saldırı oldu ondan google ye giremedik bütün servisler çöktü

 3. Anonim dedi ki:

  Ay kıyamam gıgola sen olmazsan belki androidler rahat çalışır rami boşa sömürmezsin.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kıbrıs’ta bile sorun yok herşey takır takır çalışıyor reis külliyen yalan.

 5. Anonim dedi ki:

  google’ın olmadığı bir ülke, tarihten silinir. Çok net… Bu çağ maalesef böyle bir çağ ve Amerika’nın en büyük gücü Apple ve Google ile Microsoft’tur. Bunlara bağımlı olmayan tek bir kurum yok dünyada.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Buna aba altından sopa göstermek denir. Devlet dik durabilecek mi bakalım.

 7. Anonim dedi ki:

  Google bizi yokluyor alın ben olmasan böyle olursunuz dmeek istiyor

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Avrupa genelinde sıkıntı mı yaşanıyor!! :))) Sabahtan beri Google da aramadığım kalmadı, hiçbir problem yok.
  Avrupadan kesin bilgiyi ben vereyim size: kesinti, yavaşlama vb. hiçbir sorun yok.

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hee artık huwai kullanabileceyiz

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  GEBE KALMAK..!

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  :)) demistim bizom turk hacgerler bos durmaz diyee karsilim boyle verilir😂😂😂

 12. Anonim dedi ki:

  İnternet te yavaşlama olduğu doğrudur resmi dairelerde de yavaşlama olmuş.Sanırım geçici bir durum.

 13. Anonim dedi ki:

  Evet Türkcell otomatik cevapla sorun Google’da diyor.

 14. Anonim dedi ki:

  Hattim Turkcel hiç bi sorun yaşamadan dediginiz tüm servislere giriyorum

 15. Anonim dedi ki:

  Google home çalışmıyor ama diğerleri yavaş yavaş çalışıyor.

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bugün bende sıkıntı başladı erişemiyorum YouTube’tan normal bir şarkı klibi bile izleyemiyorumTurkcell müşteri hizmetleri müşteri temsilcisine bağlanma dan direk Google’da sorun var diye uyarıyor

 17. Anonim dedi ki:

  Şuandaki internetin yavaşlaması bence herkes denemek için yüklendi ondandır.

 18. Anonim dedi ki:

  Şuanda VPN açık olunca girebiliyorum kapatınca ne YouTube a ne de arama çubuğuna erişim yok vpnle olup vpnsiz olması akla hoş şeyler ***** aklıma Wikipedia geldi oda böyle çalışıyor çünkü.

 19. Anonim dedi ki:

  Yeni Türkiye

 20. Anonim dedi ki:

  Çok manidar.

 21. Ömer Faruk DEMİR dedi ki:

  Vpn açık olunca daha rahat birşekilde internet erişimi ve google ürünlerini kullanabiliyorsunuz 🙂

 22. Mustafa dedi ki:

  Mobilden Google servislerine rahatlıkla erişiyorum. Bende bir sorun yok 🙂

 23. Anonim dedi ki:

  Sıkıntı var veya yok. İsterse bizi nasıl kilitliyor farkına vardınız mı. Uyanık olacağız, darbe almayacağız. İhanete dönebilecek kişileri aramızda barındırmayacağız

 24. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Valla eskişehirde gayat iyi çalışıyor hicbir sorun yok.

 25. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sanırım Cihazları Tanıttılar Bundan Sonraki Cihazlar Gerçekten Çalışmicak Google Servisleriyle 30 Dakika Gitti Vpn Kullananmaya Çalıştım O Bile Hikaye Çalışmadı 🤔

 26. Anonim dedi ki:

  geldi.

 27. uA23uA dedi ki:

  net biraz ağır ama google giriyor şuan

 28. Anonim dedi ki:

  Azerbaycanda da ayni problemler yasaniyor

 29. Teknoloji Dostu dedi ki:

  BTK ilk açıklama geldi

" Google’a kimse ulaşamıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’a kimse ulaşamıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’a kimse ulaşamıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "