Okunma

Google Akıllı Saat Yapsaydı…


07 Ocak 2013 Pazartesi 06:00
Google Akıllı Saat Yapsaydı…

Giyilebilir teknoloji, günümüzde popülerliği gittikçe artan bir yatırım alanı. Birkaç yıl önce hayal gibi görünen Google Glass, Microsoft Kinect benzeri ürünler, artık teknoloji devleri tarafından tasarlanıyor. Son olarak, Apple‘ın bir akıllı saat üzerinde çalıştığı, hatta Intel ile bu konuda ortaklık kurduğu konuşuluyordu. Henüz o konu netlik kazanmasa da, tasarımcıların Google saflarından yanıt vermesi gecikmedi.

Google’ın en yeni tasarım dilini kullanan Adrian Maciburko, “Google Time” adını verdiği konsept çalışmasıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Sesli komutlar ve dokunabilir arayüzü olabildiğince sade kullanan bir tasarım ile sunulan Google Time, çocukluğumuzda izlediğimiz Action Man çizgi filmlerindeki saat işlevlerini yerine getirebilir.

Pek çok internet kullanıcısının aynı zamanda online kimliği halini alan Google hesabı (YouTube, Gmail, Google Docs, Reader, Harita ve dahası) ile giriş yapılan bir kol saati, kullanıcıları her an yeni bildirimlere erişebilir kılacaktır. Bakalım bu tasarım, Google CEO’su Larry Page‘in kafasında bir ampul yanmasını sağlayacak mı.

:: Google akıllı saat yapmalı mı sizce?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google Akıllı Saat Yapsaydı…”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  he zaten gozlukleri yok satti dunyayi kasip kavurdu ya. bu da yok satar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  google adı sadece arrama motoru olarak kullanılmalı. Bence marka adı olarak olmuyor itici oluyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  güzel birşeye benziyor. iWatch tasarımından daha iyi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Her gün pili biten bir saat evet evet tamda insanlığın ihtiyaç duyduğu şey.

 5. Genero dedi ki:

  sony’nin tek başına olduğu bir bölümde google da kendi saatini yapmalı ki rekabet olsun

" Google Akıllı Saat Yapsaydı… konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Akıllı Saat Yapsaydı… ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Akıllı Saat Yapsaydı… ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "