Google Amerika’dan Avrupa’ya kablo çekecek


28 Temmuz 2020 Salı 14:00
Google Amerika’dan Avrupa’ya kablo çekecek

Google’ın son tüketici servislerinden farklı olarak altyapı çalışmaları hakkında da yeni gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de Google, yeni okyanus altı internet kablosu çalışmaları ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Buna göre Google, Amerika ve Avrupa kıtalarını okyanus altı fiber kablolar ile birbirine bağlamaya başlıyor.

Google okyanus altı kablosu ile Amerika ve Avrupa’yı bağlayacak

Google, yeni açıklaması ile Grace Hopper isimli projesini duyurdu. Bu projenn detaylarına göre Google, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York bölgesinden önce İngiltere Bude bölgesine, sonrasında da İspanya’nın Bilboa bölgesine okyanus altı internet kablosu çekmiş olacak. Yeni Google Grace Hopper kablo sistemi, Avrupa ve Amerika arasındaki internet bağlantı kalitesini artıracak.

deniz altı internet kablosu

Söz konusu bu yeni projenin de 2022 yılı itibariyle tamamlanması bekleniyor. Açıklanan bilgilere göre İngiltere ve Amerika arasındaki bağlantı, 2003 yılından bu yana ilk defa bu proje ile bir adım daha öteye geçmiş olacak.

Google’ın yaptığı yeni proje açıklamaları arasında, çeşitli istatistikler de bulunuyor. Örneğin şu an için dünya genelindeki internet trafiğinin yüde 98’lik bölümü, deniz altından bağlanan fiber optik kablolar aracılığı ile sağlanıyor. Nitelim bu ve buna benzer yeni projeler, artan internet trafiğini çok daha verimli bir hale getirmek için atılan önemli adımlardan olacak.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Amerika’dan Avrupa’ya kablo çekecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Starlink diyorum 🙂

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  İyi ki projenin bir ayağı Türkiye’den geçmiyor. Yoksa o iş olmazdı. Rekabet kurumu Google’yi tekelcilikle suçlardı. Türk Telekom’un altyapı yatırımı yapmasına engel oluyor derdi. Turkcell’in hisselerini baltalıyor derdi. Derdi oğlu derdi!

" Google Amerika’dan Avrupa’ya kablo çekecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Amerika’dan Avrupa’ya kablo çekecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Amerika’dan Avrupa’ya kablo çekecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar