Okunma

Google Analytic Artık Daha Sosyal


04 Haziran 2012 Pazartesi 06:30
Google Analytic Artık Daha Sosyal

Son yılların yükselen trendi olan sosyal medya farklı alanlarda da karşımıza çıkmaya devam ediyor. Google Analytics artık sosyal medya etkilerini de ölçmeye başladı.

Google‘dan yapılan açıklamaya göre 4 yeni raporu bünyesine ekleyen Analytics, Sosyal Medya Değer Özeti, Sosyal Medya Kaynakları, Sosyal Medya Eklentileri ve Dönüşüm Raporları ile bu dönüşümleri ölçümlendirebilir hale getirdi.

Güncellenen yeni Analytics sürümünde ayrıca raporları dışa aktarıp paylaşılabiliyor. Hatta bu paylaşımları otomatik hale getirmek ya da e-posta ile istenen bir adrese gönderebilmek de mümkün. Ayrıca yeni gelen Etkinlik Akışı Raporu sayesinde ziyaretçilerin etkinlikeri tetikleme sırasını ve bir etkinlikten diğerine geçmek amacıyla en çok kullanılan yolları da görülebiliyor.

:: Google Analytics hizmeti kullanıyor musunuz?

 

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Analytic Artık Daha Sosyal”

  1. re13el dedi ki:

    2 kere açıldı herhalde yanlışlıkla

" Google Analytic Artık Daha Sosyal konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Analytic Artık Daha Sosyal ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Analytic Artık Daha Sosyal ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "