Okunma

Her Yanımız Patent!


28 Aralık 2008 Pazar 08:24
Her Yanımız Patent!

Cygnus Systems isimli bir Hintli firma, teknoloji devleri Google, Apple ve Microsoft‘u mahkemeye vererek “patentimi kaçırdılar, damdan dama uçurdular” şeklinde bir şikayette bulunmuş durumda. Şikayete konu olan patent ise, günlük olarak kullandığımız, her gün gördüğümüz ama tahmin etmenizi istesek en sonlarda sayacağınız yazılımsal bir özellik: Tarayıcı veya dosya yöneticilerindeki dosyaları ön izleme yeteneği.

Hangi Yazılımlar Zan Altında?

Cygnus Systems’in mahkemeye verdiği firmalardan Google, Chrome internet tarayıcısı, Microsoft, Windows Gezgini ve Internet Explorer, Apple ise Mac OS, iPhone ve Safari‘nin birçok yerinde kullandığı bu özellik sebebiyle başı ağrıyacak firmalar arasında yer alıyor

:: Tıklamanın patenti de alınır mı?

Bilgi için: İlgili Patent
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Her Yanımız Patent! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her Yanımız Patent! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her Yanımız Patent! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "