Okunma

Google+ Arama Geliyor


13 Ocak 2012 Cuma 04:00
Google+ Arama Geliyor

Google+ hizmetini özellikle sosyal medyadaki eksikliğini kapatmak için hizmete sunan Google, yeni özelliklerle bu servisi geliştirmeye devam ediyor. Bunlardan biri olan sosyal medya sonuçlarının aramalarda görülmesi hizmeti daha zengin sonuçlar sunması ile dikkat çekiyor.

Sıradan aramalarda o kelime ile ilgili web sayfaları aranırken yeni hizmette örneğin bir mekan aradığınızda o mekana giden arkadaşlarınız varsa onların Google+ ya da benzeri Google hizmetlerindeki sonuçlarını da görebiliyorsunuz. Eğer siz de oraya gittiyseniz sizinle ilgili sonuçlar da ekrana geliyor.  

Şimdilik sadece İngilizce versiyonunda çalışan sistemin kısa bir süre sonra Türkçe olarak da hayatımıza girmesi bekleniyor.

Lafı daha fazla uzatmıyoruz ve forum üyelerimizden Erkan Calp‘in hazırladığı video ile sizi baş başa bırakıyoruz:

#http://www.youtube.com/v/SGlCtl0pdVA?#

Arama sonuçlarının geliştirilmesi temelde 3 yenilik getiriyor:

1. Kişisel Sonuçlar: Kişiye özel sonuçları bulmayı sağlayacak bu özellik ile Google+ içerikleri arama sonuçları sayfasında görülebilecek.

2. Aramada Profiller: Otomatik tamamlama ve sonuçlardakullanıcıya daha yakın ya da ilgilenilen insanları listeleyerek, hemen takip edilmesini sağlayacak 


3. Kişiler ve Sayfalar
: Google+’da ilgilenilen konulara ilişkin profillere, sayfalara ulaşmayı ve bunları birkaç tık ile takip edilebilmesi sağlanacak. 

:: Sizce bu hizmet işe yarar mı?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google+ Arama Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    video çok güzel olmuş. teşekkürler. -wolkanca

  2. SDN Okuru dedi ki:

    türkçe olarak da bu özellik kullanılabiliyor zaten

" Google+ Arama Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google+ Arama Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google+ Arama Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "