Okunma

Google Arama Motoru Yine Genişliyor!


30 Eylül 2009 Çarşamba 07:25
Google Arama Motoru Yine Genişliyor!

Google aramalarında diğer insanların neler aradığını merak ediyor musunuz? Eğer bu tür bir merak içerisindeyseniz, Google Trends, halihazırda merakınızı gidermek için hizmet veriyor. Ne var ki dünya devi Google, Hot Trends (sıcak başlıklar) olayına biraz daha yoğunlaşmaya karar verdi. Artık Google Trends’teki bazı veriler direkt olarak Google arama sonuçlarında gösterilecek. Böylece bir şey ararken, tüm dünyaya ait arama bilgilerini görmek için ayrıca Google Trends’e girmeniz gerekmeyecek.
Google Trends, tüm verilerini Google sonuçlarına vermeyecek. Sadece belli başlı olan bilgileri paylaşacak. Dolayısıyla kullanıcılar, isterlerse detaylı bilgi almak için Google Trends’e yönlenecek. Böylece, kullanıcıların Google Trends’e daha sık girmeleri sağlanacak. Bu sayede bir taşla iki kuş vurmayı planlayan Google, kısa süre içerisinde bu özelliği hayata geçirecek.

Sıcak Başlıklar kısmı, Google Trends aracılığıyla halihazırda mevcuttu fakat, bunu anasayfada arama sonuçlarına eklemek daha önce Google’ın aklına gelmemiş miydi büyük merak konusu. Twitter‘ın artan popülaritesinden dolayı, Twitter’da var olan bu sıcak başlıklar olayı, Google’ı da kamçılamış olabilir mi, bilişim uzmanları bunun tartışması içerisindeler.

:: Google’ın bu yeniliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Arama Motoru Yine Genişliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Arama Motoru Yine Genişliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Arama Motoru Yine Genişliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "