Okunma

Google arama sonuçlarında artırılmış gerçeklik dönemi!


07 Mayıs 2019 Salı 20:50
Google arama sonuçlarında artırılmış gerçeklik dönemi!

Google I/O 2019 etkinliğinde duyurulan ilk özelliklerden birisi Google Arama ile alakalı oldu. Son dönemde artırılmış gerçeklik için önemli bir yatırım yapan Google bunu arama sonuçlarına dahil ederek yeni bir dönemi başlattı. Google arama sonuçları artırılmış gerçeklikle zenginleşiyor.

Google’da bir arama yaptığınızda, standart sonuçlara ek olarak bazı aramaların 3D modeller ve artırılmış gerçeklik ile güçlendirileceğini göreceksiniz. Örneğin, satın almak istediğini bir ayakkabıya 360 derece bakabilmeniz mümkün.

Google arama sonuçları artırılmış gerçeklik ile güçlendirildi!

Beyaz köpek balığı gibi bir arama yaptığınızda ise telefonun kamerasından ve artırılmış gerçekliğin gücünden faydalanarak köpek balığını hemen yanınızda görüntüleyebileceksiniz. Google buna benzer birden fazla örnek gösterdi.

Ancak, bu objelerin arama sonuçlarına nasıl dahil edileceği henüz açıklanmadı. Burada en çok merak edilen konu arama sonuçlarına ürünlerini AR veya 3D olarak eklemek isteyen sitelerin ne gibi şartları yerine getirmesi gerektiği.

2017 yılında Android ARCore platformunu tanıtan Google’ın arama sonuçlarına eklediği bu özelliğin yanı sıra üzerinde çalıştığı en büyük projelerden birisi de Google Haritalar uygulamasını artırılmış gerçeklik ile buluşturmak.

Google I/O 2019’da neler oldu?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google arama sonuçlarında artırılmış gerçeklik dönemi!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bvgghh

" Google arama sonuçlarında artırılmış gerçeklik dönemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google arama sonuçlarında artırılmış gerçeklik dönemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google arama sonuçlarında artırılmış gerçeklik dönemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "