Okunma

Google Asistan, komutları kişiselleştiriyor!


28 Ocak 2019 Pazartesi 07:00
Google Asistan, komutları kişiselleştiriyor!

Google yüz tanıma özelliğini aktif bir şekilde kullanabilmek için uygulamalarında bazı değişiklikler yapmayı planlıyor. Bu süreçte Google Asistan yüz eşleştirme özelliği ile daha kişisel komutlar oluşturmanızı sağlayacak!

Google Asistan yüz eşleştirme özelliği kişiselleşecek!

Google, ilk olarak kişiselleştirilmiş sonuçlar elde etmek için Asistan’ı kullanmak istediğinizde, ses eşleştirmeye alternatif olarak cihazların yüz tanıma sensörlerinden yararlanacak. Android’in Google Asistan uygulamasının yeni beta sürümündeki kodlarla ortaya çıkan bu özellik birçok farklı işlev içerecek.

Yüz tanıma özelliği olan cihazlarda, uyarlanmış komutlar sağlamak için yüzünüzü tarayacak. Bununla birlikte, yeni makine öğrenimi teknolojisi ile asistanınızı yavaş yavaş eğitebilecek, mimiklerinizin algılanmasıyla birlikte daha kişisel sonuçlar elde edebileceksiniz.

Google Asistan yüz eşleştirme özelliği ile komutları kişiselleştirecek! SDN-2

Yüz eşleştirme özelliği ile farklı profiller tanımlayabilecek ve her profile göre farklı sonuçların çıkması için asistanınızı dilediğinizce yönlendirebileceksiniz. Bir ses profili oluşturmak zorunda kalmadan hassas bilgileri görüntüleyebilir veya komutlardan yararlanabileceksiniz.

Google Asistan yüz eşleştirme özelliği ile komutları kişiselleştirecek! SDN-3

Bu özellik ile aynı zamanda konuşamayan insanlar içinde erişim kolaylığı hedefleniyor. Çünkü Google, cihazların ve uygulamaların kişiselleşme süreçlerinde kullanıcıları yormamasını istiyor. Genel olarak bu özellik kullanıcıların gizlilik seçeneklerine bir yenisini daha eklemekle birlikte, daha kişisel bir asistan sunmayı planlıyor.

Yüz eşleştirme özelliğinin ne zaman yayınlanacağı konusunda hiçbir ipucu yok. Beta sürümündeki kodların ilk etap olduğunu varsayarsak. Kısa süre içerisinde de resmi duyurular ile doğrulanmasını umuyoruz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Google Asistan, komutları kişiselleştiriyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Voice match bende çalışıyor.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben telefonum da ses ile açıyorum telefondan telefona değişiyor herhalde ama telefon kapalı konumdayken çalışmıyor inşallah kısa sürede telefon kapalı konumdayken de ses ile aktif etme gelir

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Arkadaşlar ana ekranda okey Google deyince açılması lazm

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  asistanı açılması için uygulamayı açmana gerekyok home tuşuna basılı tutunca geliyor zaten (sony Xperia xz1 android 9 kulkanıyorum).yüz algılama ses algılamadan daha kolay. gerçekten mantıklı.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Daha sesle aktif etme voice match yok. Siri den iyi olacak dedik. Patates çıktı.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sesle açılıyor asistan tabi biraz zor

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Google Asistan anlatıldığı kadar degil Ceyda gibi aynı

 8. Anonim dedi ki:

  Halen siri gibi ses ile açılmıyor. İlla uygulamayı açacaksında falan filan..

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Benim asistan hiç bi cacık yapmıyor. Sesli klevya gibi bişey

" Google Asistan, komutları kişiselleştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Asistan, komutları kişiselleştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Asistan, komutları kişiselleştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "