Okunma

Google Assistant nasıl indirilir? (Güncellendi)


05 Mart 2017 Pazar 23:30
Google Assistant nasıl indirilir? (Güncellendi)

Geçtiğimiz hafta gelen haberler, Google’ın yeni kişisel asistanı Google Assistant’ı, Android 6.0 ve üzerindeki sürümü kullanan tüm akıllı telefonlar için hazırladığını ortaya çıkarmıştı. Henüz ne zaman indirilebilir hale geleceği kesinleşmiş değil ama Google’ı beklemek zorunda değilsiniz.

GÜNCELLEME: Google, haberimizden bir süre sonra içerisinde Google Asistant’ın indirilmesini engelledi. Yani, bu yöntem şimdilik rafa kalkmış durumda.

Google Assistant nasıl yüklenir?

Çünkü eğer 720×1280 veya daha büyük bir ekran ile 1.5 GB’lık belleğe sahip bir akıllı telefonunuz varsa, Google Assistant’ı şu anda indirmeniz mümkün görünüyor.

Bunun için yapmanız gerekenler de çok basit. Öncelikle Google Assistant’ın bir Google Play Services içeriği olduğunu belirtelim. Bu yüzden şu anda son sürüm Google Play Services uygulamasını akıllı telefonunuza kurduğunuz anda, Google Assistant da kullanılabilir hale gelecek.

Fakat bir uyarımız da var. Eğer daha önce akıllı telefonunuza hiçbir APK kurmadıysanız ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, yaşanabilecek problemlerden kaçınmak için Google’ın bu güncellemeyi yayımlamasını beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Hala buradaysanız ve Google Play Services güncellemesini yapmak istiyorsanız, sizi buradaki adresten Google Play Services’ın son sürümünü indirmeye gönderelim, ardından da devam edelim.

Uygulamayı indirdikten sonra tek yapmanız gereken şey, akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak uygulamayı akıllı telefondaki herhangi bir yere kopyalamak. Ardından da herhangi bir dosya yöneticisi uygulaması yardımıyla bu APK’yı çalıştırmak.

Klasikleşen yükleme ekranı ve izinlerin ardından uygulama güncellenecek ve siz de artık Google Assistant kullanabileceksiniz.

– GÜNCELLEME –

Bu haber girildikten saatler sonra Google bu durumun farkına vararak Google Assistant’ın Google Play Services güncellemesiyle yüklenmesini engelledi. Bu yüzden sizlerden özür diliyoruz.

:: Google Assistant’ı kurmayı düşünüyor musunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

52 yorum - “Google Assistant nasıl indirilir? (Güncellendi)”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    türkcemi asistan

" Google Assistant nasıl indirilir? (Güncellendi) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Assistant nasıl indirilir? (Güncellendi) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Assistant nasıl indirilir? (Güncellendi) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "