Okunma

Google, Ay’ı Fotoğrafladı!


21 Temmuz 2009 Salı 07:27
Google, Ay’ı Fotoğrafladı!

Google, uzun süre önce Dünya’yı aşmış ve Ay’ın da bir simulasyonunu hazırlamıştı. Google Moon adını verdiği bu simulasyona, Ay’a ayak basmanın 40. yılı dolayısıyla, gerçek Ay fotoğraflarından oluşan bir yenilik ekledi. The Moon in Google adını verdiği bu yenilikle birlilkte Ay’ın simulasyonunda dolaşırken, gerek panaromik, gerekse farklı açılardan Ay’ı izleyebileceğiz, deyim yerindeyse Ay’da dolaşabileceğiz.

 


Google Moon ile Ay’ı dolaşmak ayrı bir keyif.


Her fotoğrafta bilimsel bilgiler ve Buzz Aldrin‘in anlatımı bizlere eşlik edecek. Google Moon‘a, Google Earth‘ün araç çubuğundan ya da Google Moon’un internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Google’ın bilime verdiği bu katkı, bilim adamlarını sevindiriyor ve ileride Google’dan bilimsel olarak birçok yeni çalışma bekliyorlar.

:: Google Moon ile Ay’da dolaşmak ister misiniz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, Ay’ı Fotoğrafladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Ay’ı Fotoğrafladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Ay’ı Fotoğrafladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "