Google beklenen güncellemeyi sonunda verdi


07 Nisan 2020 Salı 10:23
Google beklenen güncellemeyi sonunda verdi

Google’ın kendi akıllı telefon modeli Pixel 4 yüz tanıma sorunu ile gündemdeydi. Yüz tanıma kilidi aktifken telefonun sahibi uyuyor olsa dahi telefonun kilidini açabiliyordu. Bu da sizin yanınızdaki kişinin, siz uyurken telefonunuza erişebileceği manasına geliyordu. Yeni gelen Pixel 4 güncelleme sayesinde bu sorun ile beraber diğer şikayetçi olunan konular da çözüme kavuşturuldu.

Pixel 4 güncelleme ile çözüme kavuştu

Google tarafından Pixel 4 için özel olarak yayınlanan güncelleme ile Pixel 4 yüz tanıma sorunu tek bir seçenek ile çözüme kavuştu. Kullanıcılar akıllı telefonlarında yüz tanıma özelliğini açtıktan sonra “Tanıma için gözlerin açık olması gerek” ayalarını işaretlemeleri halinde bu sorun ortadan kaldırabilecek. Aslında büyük bir sorun, tek bir güncelleme ile gelen seçenek sayesinde ortadan kaldırılmış oldu.

Gelen güncelleme sadece bu sorunu çözmedi. Gelen Nisan ayı güncellemesi ile beraber Bluetooth tarafında görülen düşük ses sorunu ve bağlantının kopması sorunları da giderildi. Yani gelen güncelleme, kullanıcıların birçoğunun sıkıntı yaşadığı problemleri de çözmüş oldu. Eğer bir Pixel 4 sahibiyseniz, telefonunuzu güncellemekte fayda var.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google beklenen güncellemeyi sonunda verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google beklenen güncellemeyi sonunda verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google beklenen güncellemeyi sonunda verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "