Okunma

Blogspot erişime açıldı! İşte şok edici engel sebebi!


26 Temmuz 2018 Perşembe 07:30
Blogspot erişime açıldı! İşte şok edici engel sebebi!

Blogspot erişim engeli | Wikipedia’nın erişime engellenmesi sonrasında, oldukça büyük bir erişim engeli kararı daha geldi. Google’ın insanların ücretsiz ve kolay bir şekilde blog açmasına imkan tanıyan Blogspot servisine erişim engellendi.

1999 yılında kurulan ve şu anda 2 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan Blogspot, diğer adıyla Blogger’a erişimin engellendiğini Turkey Blocks doğruladı.

26 Temmuz – Güncelleme: Blogspot erişim engeli kaldırıldı!

Nihayet erişim engeli kaldırıldı. Birçok internet servis sağlayıcısından bloglara şu anda erişilebilirken, kısa süre içerisinde yasak tamamen ortadan kalkacak.

Bunun yanı sıra şok edici bir iddia ortaya atıldı. Ülkemizde oldukça tanınan bir kurumun, kendisine eleştiriler yapılan bir blog sayfası için erişim engeli kararı aldırdığı, ancak yanlışlıkla Blogspot’un tamamen engellendiği iddia ediliyor.

Blogspot erişim engeli kararı ile gündemde!

Blogspot’un neden engellendiğine dair herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak, isteyen herkesin ücretsiz bir şekilde oluşturabildiği bloglardan birisi veya birkaçı nedeniye tüm servis erişime engellendiyse, bu oldukça yanlış bir karar.

Zira, ülkemizde oldukça ilgi gören binlerce blog bulunuyor. Erişim engeli kararı kısa bir süre içerisinde kaldırılmazsa, dünya genelinde bulunan milyonlarca blog sayfasına erişmek için VPN gibi ek çözümlere ihtiyaç duyulacak.

TTNet ve Uydunet gibi servis sağlayıcılarından hizmet alan kullanıcılar erişim engellinin aktif olduğunu rapor etmeye başladılar. Ancak, Superonline’ın yanı sıra, mobil operatörler üzerinden Blogspot’a sorunsuz bir şekilde erişilebiliyor.

En kısa süre içerisinde resmi açıklamanın yapılmasını ve erişim engelinin kaldırılmasını diliyoruz. Zira kararda herhangi bir değişiklik olmazsa, tüm internet servis sağlayıcıları yasalar gereği Blogspot’u engelleyecek.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Blogspot erişime açıldı! İşte şok edici engel sebebi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yanlışlıkla google yazsa yandik

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İşi IT sektörü olan Bilge Adam interneti yasaklatıyor, hey maşallah

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yasağı o kadar benimsemişler ki bir gün yanlışlıkla tüm siteleri yasaklayacaklar.

 4. Süleyman ERDEM dedi ki:

  açık şuan blogger.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Engel tekrar lalkmış.

 6. Selçuk Uçar dedi ki:

  An itibariyle sorunsuz olarak giriş yapabiliyorum.
  Türk Telekom kullanıcısıyım.

 7. asder dedi ki:

  Nasıl haber bu ? Blog’um açık ! Hiç denemediniz mi ?

" Blogspot erişime açıldı! İşte şok edici engel sebebi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blogspot erişime açıldı! İşte şok edici engel sebebi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blogspot erişime açıldı! İşte şok edici engel sebebi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "