Okunma

Google Buzz İçin Özür Diledi


16 Şubat 2010 Salı 14:00
Google Buzz İçin Özür Diledi

Ünlü arama motorunun Gmail‘in popülerliğini kullanıp başlattığı sosyal ağ atılımı, geçtiğimiz günlerde hizmete girmişti. Buzz adlı bu sistem, Twitter, Flickr gibi diğer sitelerle entegre olarak da çalışabiliyor.

Ancak, Google‘ın dikkatsizliği ya da sistemi yaygınlaştırma çalışmaları yüzünden kullanıcıların bilgileri yeteri kadar gizli kalamadı. Gelen şikâyetler yüzünden arama motorunun yetkileri, kullanıcılardan özür diledi ve sistemdeki hataları düzelteceğini söyledi.


Google sosyal haklarınıza

Sosyal ağlar ve güvenlik bir araya gelemez mi?

Ancak Buzz hala güvenlik istismarı yapıyor. Gtalk ve Gmail kullanan kullanıcıların, durum pencereleri Buzz üzerinden binlerce kullanıcıya ulaşıyor. Özel hayatlarının ihlal edildiğini düşünen kullanıcılar durumdan şikâyetçi. Ancak, Facebook CEO’sunun da iddia ettiği gibi sosyal ağlar ve internet üzerinde % 100 güvenlik diye bir durum söz konusu değil.

:: Sosyal ağlarda sizce % 100 güvenlik olmak mümkün mü?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Buzz İçin Özür Diledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Buzz İçin Özür Diledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Buzz İçin Özür Diledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "