Google’da beklenmedik olaylar yaşanıyor


25 Kasım 2019 Pazartesi 07:08
Google’da beklenmedik olaylar yaşanıyor

Google’ın CEO’su Sundar Pichai, bir ay önce çalışanların arama motoru devine duyduğu güvenin sarsılmaması konusunda zorlandığını itiraf etmişti. Buradan anlaşıldığı üzere Google çalışma şartları, arzu edilen kalitede değil.

Google çalışma şartları ve politikaları protestolara sebep oluyor

Sundar Pichai ve ekibi tarafından yararlı görülen ve her hafta düzenlenen TGIF toplantıları, çok özel bilgilerin masaya döküldüğü bir toplantı olarak biliniyor. Dışarıya asla sızdırılmaması gereken kararlar burada alınıyor.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığı bünyesinde görev almış olan ve bazı kesimlere seyahat yasağı getirilmesi fikrini savunan Miles Taylor’un da ekibe dahil edilmesi, bazı çalışanları rahatsız etmişti.

Google çalışma şartları

Cinsiyet eşitsizliği yüzünden çok vakit kaybeden Google, şimdi de Laurence Berland ile Rebecca Rivers’ın yaşadığı olaylardan ötürü protesto ediliyor. Zira Google, bu ikilinin organizasyon kurallarını ihlal ettiğine karar verdi.

2017’de düzenlenen protestolara da liderlik eden bu ikiliyi süresiz izin aracılığı ile çalışma ortamından uzaklaştıran Google, birçok çalışanını sinirlendirdi. Çalışanlar, yönetim ekibinin Berland ile Rivers’a misilleme yaptığını düşünüyor.

Google çalışma ortamı

Google, bu ikiliyi “Şirket belgelerini usulsüz bir şekilde elde etmek” ile suçluyor. Yönetime göre kasım ayının ilk haftasında iş yerinden uzaklaştırılan Laurance Berland ve Rebecca Rivers, şirket politikalarından birini ihlal etti.

Google’a Göçmenlik ve Gümrük Muhafazası ile Gümrük ve Sınır Koruma konularını içeren anlaşmalardan kaçınmasını söyleyen ve bunun için bir dilekçe yazan Rebecca Rivers, incelenmeye alınmıştı.

Google çalışma ofisi

Rivers’a sürekli dilekçe hakkında sorular soran soruşturma ekibi, bu yaptırımı savundu. Zira yetkililere göre süresiz izin uygulaması, soruşturma geçiren her ekip üyesine uygulanan klasik bir prosedürden ibaret.

Protestolar binlerce kişiyi etkilemeye devam ediyor. Google’ın rakipleri, bu durumdan yararlanabilir. Sizin bu konudaki fikirleriniz neler? Verilen cezalar ne kadar verimli ve ne kadar doğru?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google’da beklenmedik olaylar yaşanıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Rahatlık batmış burda olsalar ne yaparlardı kim bilir.

" Google’da beklenmedik olaylar yaşanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’da beklenmedik olaylar yaşanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’da beklenmedik olaylar yaşanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
 10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!