Okunma

Google Cast, Chrome’a Eklendi!


03 Temmuz 2016 Pazar 12:00
Google Cast, Chrome’a Eklendi!

Google, Chrome‘un masaüstü platformuna yönelik olarak getirdiği güncellemesi ile Cast özelliğinin, kullanıcılara sunulacağını duyurdu.

Kullanıcıların ek uzantılara gerek olmadan, tarayıcı sekmelerini biçimlendirebilecekleri özellik, herhangi bir sekme açıldıktan sonra yapılacak sağ tıklama ile araçlar bölmesinde kullanıcıların hizmetinde olacak.

16-07/03/google-cast-chrome-tools-1467539699.jpg

Google uzantısının çalışmasını engellemeyecek yeni özellik, kullanıcılara sekme biçimlerine erişim noktasında kolaylık sağlayacak. Kullanıcılar yeni özellik beraberinde, tarayıcı çözümlerinde daha temiz bir internet deneyimine sahip olabilecekler.

Google, Cast özelliği bünyesinde; bitrate, kalite, herhangi bir çözünürlüğe sahip sekme seçeneklerinde düzenleme imkanına sahip olacaklar. Tanıtılan yeni uygulama, sistemin internet ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere, kullanıcı ağlarını optimize edecek.

16-07/03/unnamed-1467539715.jpg

Kullanıcıların “Cast” özelliğinin kişiselleştirilmiş internet deneyimlerine son derece katkıda bulunacağı dile getiriliyor.

Google’ın son dönem merkezli olarak site bünyesinde gerçekleştirmiş olduğu kullanııcıya odaklı reklam çözümleri göz önüne alındığında; şirketin internet-kullanıcı etkileşimini odağına aldığını söyleyebiliriz.

:: Google’ın kişiselleştirilmiş kullanıcı internet deneyimlerine yönelik çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google Cast, Chrome’a Eklendi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu tür yeni şeyleri anlatırken detaylı anlatınki bir şey anlayalım.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Samsunglarda ve lg lerde zaten vardı bu özellik

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Ön numara özellik

" Google Cast, Chrome’a Eklendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Cast, Chrome’a Eklendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Cast, Chrome’a Eklendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "