Google Chrome 76 güncellemesi yayınlandı


31 Temmuz 2019 Çarşamba 13:30
Google Chrome 76 güncellemesi yayınlandı

En çok kullanılan tarayıcı olan Google Chrome için yeni bir güncelleme yayınlandı. Chrome 76 güncellemesi iki önemli özellikle gelirken, internet sitelerinin başını sıkıntıya sokacak gibi görünüyor.

Google Chrome 76 güncellemesi

Google Chrome 76 güncellemesi iki önemli özellikle geliyor

Google, Chrome’a yeni özellikler eklemeye ve yeni sürümler yayınlamaya devam ediyor. Teknoloji devi, son Chrome sürümü olan Chrome 76’nın beta sürecini bitirerek final sürümünü tüm kullanıcıların hizmetine sundu. Chrome 76, çok önemli iki yenilikle birlikte geliyor. Uzun süredir Adobe Flash için bir hamle yapması beklenen Google, ücretli içerik sunan internet siteleri için de önemli bir özelliği kullanıma sundu.

Google Chrome 76 sürümü ile gelen ilk özellik, tarayıcı içinde kullanılabilen Gizli Mod ile ilgili.  Bazı internet sitelerindeki içerikler, belirli bir süreden sonra abonelik almaya zorlayıp içeriğe engelleme koyuyor. Bu da kullanıcıların başka bir internet sitesine geçiş yapmasına ya da ücret karşılığı hizmet almaya devam etmesine neden oluyor.

Bu özellik ile kullanıcılar, bu tarz internet sitelerine Gizli Mod üzerinden eriştikleri zaman, herhangi bir kısıtlama ve aboneliğe zorlanma durumuna girmeyecekler.

2020 yılında Adobe Flash desteğini sonlandıracağını açıklayan Google, elini çabuk tutmuş. Chrome 76 sürümü ile Adobe Flash desteği varsayılan olarak pasif durumda çalışıyor. Flash ile görüntülenen internet sitelerindeki içerikler kullanıcı bu ayarı açmadığı sürece çalışmayacak. Google Chrome tarayıcısını güncellemek için adres çubuğuna chrome://chrome yazarak güncelleme adımından işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Adobe Flash’ı aktif etmek için yine adres çubuğuna chrome//flash yazarak aktif hale getirebilirsiniz.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google Chrome 76 güncellemesi yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Chrome 76 güncellemesi yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Chrome 76 güncellemesi yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme