Google Chrome sekme görünümü değişiyor


16 Şubat 2019 Cumartesi 09:00
Google Chrome sekme görünümü değişiyor

İlk çıktığı günden itibaren aynı sekme yönetimi görünümüyle telefonlarımızda yer alan Chrome, bugün, beta kanalında yayınlanmış test sürümü ile, sekme görünümüne yeni bir alternatif daha ekliyor.

Google Chrome için yeni sekme görünümü

Chrome mobilin sekme yönetim penceresi oldukça başarılı ve kullanıcılar tarafından beğeniliyor olsa da, bazı kullanıcılar bu durumdan memnun değil. Sadece sekme görünümü yüzünden, alternatif tarayıcılara yönelen çok sayıda kullanıcı mevcut.

Özellikle parmakları daha kısa olan ve tek elle telefon kullanımı gerektiren durumlarda sekmeler arasında rahat geçiş yapamayan kullanıcılar, yeni güncelleme ile gelecek olan, tablo şeklinde sekme yönetim görünümünü oldukça sevecek.

chromeResimde görülebileceği üzere, yeni görünümle hem tek seferde daha fazla sekmeyi görebiliyorsunuz hem de çok sayıda sekme arasında dolaşırken yanlış sekmeye geçme olasılığınız düşürülmüş oluyor.

Eğer Android kullanıyor ve uygulamanın geliştirici sürümünü kullanıyorsanız, adres satırına chrome://flags yazdıktan sonra, #enable-tab-grid-layout satırını aktifleştirerek yeni görünümü test edebilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan, diğer yayınlanmamış özelliklere de erişebilirsiniz.

Geliştirici sürümünü buradan, Canary sürümünü buradan indirebilirsiniz
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google Chrome sekme görünümü değişiyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bende de sadece başlık isimleri görünüyor, liste gibi sıralanmış şekilde. Aşırı kullanışsız. Eski haline nasıl çevirebiliriz?

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Şuan sadece başlık isimleri var değiştirme şeklini bilen varsa anlatsın

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Boat browser pro apk tek geçerim başka yok aramayın

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Alışmak zor olacak ama olsun bu daha iyi olmuş

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Özellik gelirse samsung tarayıcıya geçeceğim

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eskisi daha güzeldi. Yazık olacak.

 7. Anonim dedi ki:

  Edge gibi olmuş daha iyi olmuş

" Google Chrome sekme görünümü değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Chrome sekme görünümü değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Chrome sekme görünümü değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "