Okunma

Google Chrome’a Bildirimler Geliyor


25 Mart 2014 Salı 08:00
Google Chrome’a Bildirimler Geliyor

Ülkemizde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan internet tarayıcısı Google Chrome‘un masaüstü sürümü yakın zaman içerisinde akıllı cihazlarınızla daha entegre şekilde çalışacak, ayrıca bir takım yeni özellikler kazanacak. Masaüstü sürümü ile Chrome‘un yeni özelliği beraberinde sesli aramalar hatta doğum günü gibi hatırlatmalara erişim sağlayacak.

Konum tabanlı kartlar da Google Chrome‘da yer alacak; böylelikle bulunulan lokasyon hakkında bilgi alabilecek. Bu bildirimler telefon ya da tabletinizin konumuyla değil, dizüstü bilgisayarınızın bulunduğu yere dair konumla ilgili bilgi içerecek.

Google Chrome‘a gelecek yeni özelliklerin aslında mobil alışkanlıklara ilişkin bazı konuları telefon/tablete gereksinim duymadan dizüstü ya da masaüstü bilgisayardan görebilme anlamı taşıyor. Bu durumu Google‘un oldukça stratejik/zekice bir yeniliği olarak da yorumlayabilmek mümkün.

Bilgisayarınızda bu özellikleri kullanmabilmeniz yolu ise cep telefonunuzda kullandığınız hesabın aynısıyla masasütü/dizüstü bilgisayarınızdaki internet tarayıcısı Chrome‘a giriş sağlanması. Eğer henüz bunu görmüyorsanız paniüe kapılmayın! Google, ürünlerinin çoğunda olduğu gibi birkaç hafta içinde bu görünüm özelliklerini yayıyor olacak.

:: Google Chrome’un yeni özellileri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google Chrome’a Bildirimler Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bilgisayarınızda bu özellikleri kullanmabilmeniz yolu ise cep telefonunuzda kullandığınız hesabın aynısıyla masasütü/dizüstü bilgisayarınızdaki internet tarayıcısı Chrome’a giriş sağlanması.
  yani şimdi ben cep telefonunda google hesabı açmazsam bu özelliği hiç kullanamayacak mıyım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  IE11 kullanıyorum. Google’ın hizmetleriyle işim dahi olmaz. Safari kullanırım daha iyi.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  mac kullanıcısı olup safari kullanan biri olduğunu sanmıyorum (yoruma yorum)

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bilmiyorum ama chrome 27 sonrasnda sıkıntı yaşadım sürekli kitlenmeler. flash eklentisinden değildi.0 kurulmuş cihazımda bu sıkıntı yı yaşadım son çare 27 kurup güncelleme kapadım. Ona çözüm bulmaları lazım bence. sadece bu sıkıntıyı ben yaşamıyorum forumlarda epey dert yanan var.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  @2 Neyin kafasını yaşıyo acaba… Başlığa bak, yoruma bak.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  mac kullanıcıları uzun zamandır safari ile bu özelliği kullanıyor…

 7. kpln04 dedi ki:

  çoktan geldi

" Google Chrome’a Bildirimler Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Chrome’a Bildirimler Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Chrome’a Bildirimler Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "