Okunma

Google Çocukla Çocuk Oluyor


03 Şubat 2009 Salı 18:45
Google Çocukla Çocuk Oluyor

Yetişme çağındaki çocukların, Google için logo tasarlama yarışması Doodle 4 Google‘ın ikincisi start aldı. Bu yıl “Dünya için ne diliyorum” temasının kullanılacağı etkinlikte, çocuklar öğretmenleri aracılığıyla Doodle 4 Google’a katılarak, kendi tasarımlarını milyonlarca insanla paylaşma şansı yakalayacak.

Bu yıl Cooper-Hewitt, National Design Museum ile işbirliği içerisinde yürütülecek olan Doodle 4 Google‘da, kazanan tasarımın Google’da sergilenmesinden öte, bir kişi 15.000 dolarlık kolej bursu kazanacak. Finale kalan 40 tasarım da Ulusal Tasarım Müzesi‘nde sergilenecek.
Kimler Katılabilecek?

Ne yazık ki yarışma sadece ABD’deki okulları kapsıyor. Yani Google için çılgın tasarımlar yapan, ilköğretim çağındaki bir çocuğunuz varsa, benzeri şekilde ödüllü bir yarışmanın Türkiye’de yapılması için beklemeye başlayabilirsiniz.

Ancak bizde 23 Nisan ve 29 Ekim gibi tarihleri hedef alarak daha önce yapılan yarışmalarda öğrencilere burs sağlayacak bir eğitim gönüllüsü kurumla anlaşılabilir mi, orası muamma.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Doodle 4 Google
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Çocukla Çocuk Oluyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    TMM

" Google Çocukla Çocuk Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Çocukla Çocuk Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Çocukla Çocuk Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "