Okunma

Google Contacts’a önemli güncelleme!


13 Mart 2018 Salı 06:00
Google Contacts’a önemli güncelleme!

Google tarafından bir süredir teste tabii tutulan Google Contacts bugünden itibaren güncellendi ve önemli bir özellik de uygulamaya eklenmiş oldu. Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar artık Contacts uygulamasını kullanarak birbirlerine para gönderebilecek.

GPay ile Google Contacts nasıl bir ortaklık olacak?

Yapılan açıklamaya göre Android kullanıcıları artık Contacts uygulamasını açtıklarında “Gönder” ya da “Send” adına sahip yepyeni bir tuş ile karşılaşacaklar. Fakat işin garip tarafı da bu güncellemenin Google Play Store üzerinden değil, direkt olarak Google sunucularından sessiz sedasız gelmiş olması.

Bu özelliği kullanarak birbirlerine çeşitli ödemeler yapabilecek ya da gönüllerince para gönderebilecekler. Hatırlarsanız benzer bir özellik geçtiğimiz dönemde Facebook tarafından Messenger uygulamasına eklenmiş ve PayPal üzerinden para gönderimine izin verilmişti.

Şu anda uygulamada ne yazık ki para talep etme özelliği ise bulunmuyor. Fakat bu özellik ilk kez tanıtıldığında içerisinde para talep etme özelliğinin olacağı da belirtilmişti. Muhtemelen ilerleyen dönemde bu özellik de uygulamaya eklenecek demektir.

:: Contacts uygulamasını kullanıyor musunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Contacts’a önemli güncelleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Contacts’a önemli güncelleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Contacts’a önemli güncelleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "