Google, Corona virüs için neler yaptı?


16 Mart 2020 Pazartesi 09:51
Google, Corona virüs için neler yaptı?

Corona virüs tüm dünyada etkisini göstermete devam ederken dünyadaki tüm şirketler bu durum için önlemler almaya gayret gösteriyor. Bu şirketlerden bir tanesi de, tüm dünyanın salgın hastalık hakkında bilgi aldığı bir platform olan Google. Peki Google bu süreci nasıl yönetiyor, tüm dünyaya nasıl bir bilgi akışı sağlıyor? İşte Google corona virüs önlemleri.

Google corona virüs önlemleri hakkında nasıl bir önlem aldı?

Google, Think With Google üzerinden bir makale paylaştı ve hızlı değişen bu ortamda kullanıcılarımızı ve platformlarımızı nasıl koruduğumuzu merak ettiğinizi biliyoruz diyerek merak edilenleri cevapladı. Google CEO’su “Güven ve Emniyet ekibimiz kullanıcılarımızı kimlik avı, komplo teorileri, kötü amaçlı yazılımlar ve yanlış bilgilere karşı korumak için dünyanın her yerinde 24 saat çalışıyor ve yeni tehditlere karşı sürekli tetikteyiz” dedi ve gündemin corona virüs olmasından dolayı bu konu hakkındaki değişikliklere de değindi. Google, tüm dünyada insanların bilgi almak için kullandığı ana kaynak olarak karşımıza çıkıyor. Buradaki bilgi kirliliğinin ve dezenformasyonun engellenmesi oldukça önemli.

“YouTube’da, tıbbi tedavinin yerine koronavirüsü önlediğini iddia eden tüm içerikleri hızla kaldırmak için çalışıyoruz. Google Ads’de, corona virüsünden çıkar sağlamayı amaçlayan tüm reklamları engelliyoruz ve son altı haftada on binlerce reklamı engelledik. Ayrıca WHO’ya ve PSA reklamları yayınlayan resmi kurumlara yardımcı oluyoruz.”

Bakıldığı zaman, Google’ın corona virüs hakkında aldığı bu önlemler, şu anda yeterli olarak duruyor. Özellikle, reklam yolu ile insanların karşısına yararlı olmayan hatta zararlı bilgilerin çıkmasının engellemesi oldukça önemli.

Tüm dünyadaki salgının yayılmasının önlemenin bir diğer adımı da insanların bir araya gelmemesi.Bundan dolayı uzaktan çalışma imkanı olan şirketler ve kurumlar, evden çalışmaya ve toplantılarını online olarak yapmaya başladı. Bundan dolayı Google tüm bunlara ek olarak, dünyanın her yerindeki G Suite müşterilerine gelişmiş Hangouts Meet video konferans özelliklerine 1 Temmuz 2020’ye kadar ücretsiz erişim olanağı sağladı Böylelikle şirketler, uzaktan da bir arada kalabilecek.

Google, insanları takip ettiğini ve talepleri izlediğini de belirtiyor. İnsanların kendi topluluklarıyla sanal bağlantıya geçmek istemesi nedeniyle, COVID-19’dan etkilenen bölgelerde artan bir ilgi olduğunu belirtiyor. Buna göre alınan önlem ise,  YouTube’da genele açık canlı yayınla ilgili artan talebi desteklemek.

Google’ın yayınladığı makeleye buradan ulaşabilirsiniz.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, Corona virüs için neler yaptı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Corona virüs için neler yaptı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Corona virüs için neler yaptı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!