Google’dan, Corona virüsü için dev mücadele paketi


28 Mart 2020 Cumartesi 12:15
Google’dan, Corona virüsü için dev mücadele paketi

Google, Cuma günü, Corona virüsü pandemisi nedeniyle olumsuz etkilenen sağlık kuruluşlarına, araştırmacılara ve krizden etkilenen işletmelere yönelik mücadele paketi için destek sözü verdi. CEO Sundar Pichai’ye göre büyük yardım; nakit, reklam kredileri ve bulut hizmetleri şeklinde gelecek.

ABD’nin dev yardım paketinden sonra Google’dan bir destek daha

Pichai, “Birlikte, işletmelerimiz, eğitimcilerimiz, araştırmacılar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar dahil olmak üzere topluluklarımıza, zorlukları aşmaları için yardım etmeye devam edeceğiz.” dedi. Google, sağlık çalışanlarına yüz maskeleri gibi koruyucu ekipman desteği sağlamak için işbirliği yapmaya devam ediyor. Google, Google X’in bir bölümü olan Verily ile mühendislik, tedarik zinciri ve tıbbi araç üretimi için ekipman üreticileriyle birlikte çalışıyor.

Google’dan 800 milyon dolar

ABD Hükümeti‘nin dün onaylanan yardım tasarısının bir parçası olarak 2,2 trilyon dolar bir bütçe ayırmasından sonra Google da Corona virüsten etkilenen organizasyonlara ve işletmelere destek vermek için 800 milyon doların üzerinde yardım sözü verdi.

Google CEO Sundar Pichai

  • Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve diğer devlet kurumlarına 250 milyon dolar
  • STK’lar ve finans kurumları için 200 milyon dolar
  • Google Ads kredisi de dahil olmak üzere küçük ve orta ölçekli işletmeler için 340 milyon dolar

Buna ek olarak, şirket; yüz maskeleri, solunum cihazları ve diğer tıbbi cihazların üretimine yardımcı olarak, ortak şirketler ve tedarikçilerle çalışırken koruyucu ekipman ve tıbbi cihazların üretimine yardımcı olmak için teknik uzmanlık ve finansal destek sunmayı planlıyor. Ayrıca 20 milyon dolarlık Google Cloud kredileri, akademik kurum ve araştırmacıların hastalığı incelemesi ve aşılara yönelik çalışması için ayrılacak. Google ayrıca çalışanlara sunduğu ikramiyeyi yıllık 10.000 dolara çıkaracak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google’dan, Corona virüsü için dev mücadele paketi”

  1. Anonim dedi ki:

    Paralara bak dudak uçuklatıyor

" Google’dan, Corona virüsü için dev mücadele paketi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan, Corona virüsü için dev mücadele paketi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan, Corona virüsü için dev mücadele paketi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "