Google’dan akıllı gözlükler için North hamlesi


30 Haziran 2020 Salı 22:32
Google’dan akıllı gözlükler için North hamlesi

Google akıllı ve giyilebilir ürünler için yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket yakın bir zaman önce, Focals akıllı gözlüklerinin üreticisi North’u satın aldı. Akıllı gözlük noktasında yüzü bir türlü gülmeyen Google, arama motoru tarafındaki başarısını giyilebilir teknolojide yakalayamamış olsa da yine de farklı yolları denemekten de geri kalmıyor.

Google akıllı ve giyilebilir ürünler için North hamlesi

Google bugün, 2012 yılında akıllı ve giyilebilir donanımlar için başlangıç olan ​​gözlük şirketi North’u satın aldığını duyurdu. Güçlü bir teknolojiyle yola çıkan şirket maalesef istediği ivmeyi yakalayamamıştı. Yine de Google tarafından satın alınan şirket teknoloji devinin Kanada ofisinde çalışmalarına devam edecek.

Henüz satın almayla alakalı detaylı bilgiler ortaya çıkmamış olsa da ilerleyen süreçte yeni ürünlerin geliştirileceği tahmin ediliyor.

Google-akilli-ve-giyilebilir-urunler-01

Google, North adlı şirketi satın almasını ”güçlü teknolojik temele” sahip olması olarak gösteriyor. Şirketlerin birleşmesinin en önemli sonucu ise kesinlikle VR başlıklar ve akıllı gözlüklerin Google tarafında geliştirilmesinin hızlanması ve daha fonksiyonel hale gelecek olması gösteriliyor.

Focals 2.0 akıllı gözlükleri noktasında yeni bir gelişmenin olmayacağını belirten şirket yine de yeni geliştirilecek akıllı giyilebilir ürünlerin olacağına işaret ediyor ve heyecanlandırmaya yetiyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan akıllı gözlükler için North hamlesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan akıllı gözlükler için North hamlesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan akıllı gözlükler için North hamlesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası