Google’dan Amazon rakibi alışveriş odaklı hizmet


02 Aralık 2020 Çarşamba 17:15
Google’dan Amazon rakibi alışveriş odaklı hizmet

İnternet alışverişlerinde önemli bir artış gözleniyorken Google tarafından yeni bir hizmet yayımlandı. Google Shopping Gift Guide yani alışveriş hediye rehberi, oyunseverlerin, atletlerin veya şeflerin neler satın aldığını sizlere gösteriyor ve fikir veriyor. Şu an için ABD’deki arama trendlerine göre oluşturulan bu liste, ilerleyen süreçte diğer bölgelere veya ülkelere genişletilir mi bilinmiyor.

Google Shopping Gift Guide hizmeti devreye girdi; Amazon’a rakip olabilir mi?

Bu yılın başından beri içinde olduğumuz süreçle birlikte pek çok kişinin alışkanlıkları değişti. Hayatında hiç çevrim içi alışveriş yapmamış milyonlarca insan İnternet alışverişi ile tanıştı, pek çok işletme çevrim içi hizmet vermeye başladı. Bazılarına göre, 2020 yılının en önemli kazanımı ise İnternet üzerinden yapılan satışlar olarak görülüyor. Google da trend olan kategorilere göz atmayı sağlayan ve fiyat karşılaştırması sunma gibi farklı hizmetleri içinde birleştirdiği özelliğini devreye sokuyor.

Hizmetin ana sayfasında şefler, sporcular, teknisyenler, dekoratörler, sağlık uzmanları, oyuncular ve çocuklar için ürün kategorilerine göz atabiliyorsunuz. Örneğin, “teknoloji” kategorisine tıkladığınızda, Pixel 5, Apple Watch Series 6 ve ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3080 dahil olmak üzere en çok trend olan ürünleri görebilirsiniz.

Google Shopping Gift Guide-00

Amazon rakibi olmak için kolları sıvayan Google bu yeni hizmetinin sınırlanırını genişletirse daha fazla kişiye ulaşabilir gibi duruyor. Hizmet tarafında sunulan diğer özellikler arasında fiyat takibi, mağaza saatleri ve mağaza içi veya kargo teslim alma seçenekleri de bulunuyor.

Bu özelliklerin çoğu Google Alışveriş’te zaten mevcut ancak yeni hediye kılavuzu, kategorilere göz atma yeteneği eklerken bunları tek bir sitede bir araya getiriyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

amazon youtube rakip olursa goruruz youtubeyi netflkse rakip oldu

" Google’dan Amazon rakibi alışveriş odaklı hizmet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Amazon rakibi alışveriş odaklı hizmet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Amazon rakibi alışveriş odaklı hizmet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)