Google’dan Beethoven için çevrim içi konser


03 Aralık 2020 Perşembe 23:21
Google’dan Beethoven için çevrim içi konser

Google sanatçılar için pek çok anma etkinliği hazırlıyor. Bunlardan birisine hazırlanan Google, kapsamlı bir çevrim içi koleksiyon da hazırlıyor. Bugün hayatta olsaydı, Ludwig van Beethoven 17 Aralık’ta 250 yaşına girecekti. Bu nedenle uluslararası bir video projesi olan Global Ode to Joy, ünlü besteciyi anıyor.

Ludwig van Beethoven için çevrim içi konser

Aralık 2020, Beethoven’in doğumunun 250. yıldönümü kapsamında düzenlenen bu konser, koronavirüs döneminde kapanan konser salonları ve beklenen büyük kutlama etkinliklerine alternatif olması adına oluşturuldu. Proje müziğe ve Beethoven’ın birlik, beraberlik ve neşe mesajlarına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu düşünüldüğü için hayata geçirildi.

Neşe uyandıran videolar hazırlayıp paylaşmayı içeren Global Ode to Joy’da dünyanın her yerinden sanatçılara, orkestralara ve insanlara ev sahipliği yapıyor. Google da Google Arts& Culture uygulaması ve çevrim içi olarak bunu insanlara sunuyor. ABD saati ile 3 Aralık 19.30’da yayına açılacak olan etkinlik Türkiye saati ile 4 Aralık 03.30 gibi bir saatte başlayacak.

Ludwig van Beethoven-00

Salgın olmasıydı bu yıl boyunca sürecek altı farklı kıtada konser performansının yapılması bekleniyordu ancak koronavirüs salgını işlerin çevrim içi ortama taşınmasını sağladı. Dünyanın her yerinden 10 orkestranın katıldığı bir çevrim içi konsere karar verildi ve Google öncülüğünde planladı. 18 uluslararası kültür topluluğunun da destek verdiği proje Ludwig van Beethoven’ın anısına düzenleniyor.

Bu etkinlikte dünyanın dört bir yanından sanatçılardan kendilerine neşe veren videolarını paylaşmaları istendi. Global Ode to Joy boyunca bu videolardan bir seçki oynatılacak ve Music for Relief aracığıyla bağışlar toplanacak. Bu bağışlar ise salgından etkilenen ve maddi olarak mücadele eden müzisyenlere gidiyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google’dan Beethoven için çevrim içi konser konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Beethoven için çevrim içi konser ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Beethoven için çevrim içi konser ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!