Okunma

Google’dan saldırılara karşı önlem tavsiyesi!


19 Mayıs 2019 Pazar 21:00
Google’dan saldırılara karşı önlem tavsiyesi!

Google, bir telefon numarası ayarlamanızın ve çok faktörlü doğrulamaları kullanmanızın neden önemli olduğunu anlatan bir istatistik yayınladı. Bu istatistiğe göre, çok faktörlü doğrulama özelliğini kullanan kullanıcılar, kimlik avı saldırılarından daha çok etkileniyorlar. Google güvenlik için çok faktörlü doğrulamayı tavsiye ediyor.

Google güvenlik için çok faktörlü doğrulama özelliğini tavsiye ediyor

Web Konferansı’nda araştırmacıların paylaştığı grafiğe göre, bir hesaba kurtarma telefon numarası eklediğinizde hesabınız, otomatik saldırıların tamamını, belirli dönemlerde yapılan toplu kimlik saldırılarının yüzde 99‘unu ve direkt hedeflenen saldırıların yüzde 66‘sını engelliyor.

Bu nedenle hesabınızın güvende kalması için Güvenlik Kontrolü gibi araçlardan faydalanmalı ve belirli bir koruma düzeyini aktif tutmalısınız.

Google, hesaba giriş aşamasında birden fazla deneme yapılmasının da önüne geçiyor ve böyle bir durumda güvenlik kontrolünü devreye sokuyor. Bu durumda da hesap kontrol altına alınıyor ya da bloklanabiliyor.

Anlaşılan Google bu konu üzerinde epey bir kafa yoruyor. Ancak görünen o ki çalışmalar oldukça başarılı bir şekilde ilerliyor. Özellikle son zamanlarda çok fazla Google hesabının saldırılardan etkinlendiği görülmedi.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google’dan saldırılara karşı önlem tavsiyesi!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu istatistiğe göre, çok faktörlü doğrulama özelliğini kullanan kullanıcılar, kimlik avı saldırılarından daha çok etkileniyorlar.

    Sanki bu cümle yanlış çevrilmiş 🤔

" Google’dan saldırılara karşı önlem tavsiyesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan saldırılara karşı önlem tavsiyesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan saldırılara karşı önlem tavsiyesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "