Okunma

Google Devlet Okullarına Giriyor


10 Aralık 2012 Pazartesi 18:39
Google Devlet Okullarına Giriyor

Apple’ın iPad ile domine ettiği sınıf içi teknolojilere yeni ve dişli bir rakip geliyor olabilir. Google, Samsung ile iş birliği yaparak çıkardığı 429 dolarlık Chromebook modelini ABD genelindeki devlet okullarına 99 dolardan satacağını açıkladı. Devlet okullarındaki ihtiyaçlara yönelik bağış yapma olanağı tanıyan DonorsChoose.org ile ortaklaşa gerçekleştirilen kampanya dahilinde, öğretmenler Donors Choose web sayfasına girerek sınıfları için Series 5 Chromebook talebinde bulunabiliyor.

Öğretmenler, bağış hedefine ulaştıklarında, sitenin özel partneri Lakeshore Learning‘den Chromebook’larını alabiliyor. Son talep tarihinin 21 Aralık olarak belirlendiği (Mayalar?) kampanyada, her öğretmen 30’a kadar Chromebook talep edebiliyor. Ortalama bir devlet okulunda (en azından ABD’de) 30 öğrenci olduğu göz önünde bulundurulursa, öğretmenler her öğrenci için bir bilgisayar isteyebiliyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/chromebook1351006153.jpg

Umuyoruz bu kampanya, bir benzerinin Türkiye‘de yapılması için esin kaynağı olur.

:: Google’ın bu kampanyasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Google Devlet Okullarına Giriyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Devlet verecek tabletini herşeyini daha ne istiyorsunuz eski teknoloji laptop mu istiyorsunuz chrome os kullanan biri olarak söylüyorum beş para etmez sadece chrome web browseri çalıştırıyor internetin olmassa bir word dosyası bile açamıyorsun interneti insana mahkum ediyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  mayalar? :))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  teknolojı cahılı ulkemıze gelmez 🙁 ırakta olan telefonlar turkıyede yok orda galaxy s3 450 dolar 🙁

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Turkiyede bu vergiler oldukça ucuz diye bir şey olmaz. Google çıkıp hayırına dağıtsa Türkiye vergisinden vaz geçmez. Yine 200 $ alır

 5. $ervante$ dedi ki:

  Ah şu vergiler Türkiye ‘de olsa ne kadar olsa diye kurduğumuz hayaller en az şu kadar olur diye düşünüyoruz haberi okurken reklamda en ucuz Nexus 7 769 Tl yazmazmı birde

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bir benzeri Türkiyede yapılsında o bilgisayarlarda neler yapılır..Neyse o zaman geldiğinde düşünürüz…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyede böyle bir kampanya yapılsa kesin gümrük vergiler eksik olmas 99 $ cihaz gelir 200 $ bu ülkeyi seviyorum:)

 8. SDN Okuru dedi ki:

  mayalar 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hah Bence daha 7-8 yıl sürer bu iş 🙂

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Amerikada bu fiyatsa türkiyede olur normal fiyatı üzerinden 700-800 okul fiyatı üzerinde 300-400 tl civarı olur

" Google Devlet Okullarına Giriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Devlet Okullarına Giriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Devlet Okullarına Giriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "