Okunma

Google dizüstü ve tablet dönemini kapatıyor!


13 Mart 2019 Çarşamba 21:15
Google dizüstü ve tablet dönemini kapatıyor!

Tıpkı Apple gibi diğer teknoloji devleri de son yıllarda yazılım kadar donanımın da ön planda olduğu cihazlar geliştirmeye odaklanmış durumda. Google da 2016 yılında bu konuda büyük adımlar atarak Pixelbook ve Pixel Slate modellerini satışa sundu.

Önümüzdeki dönemde Google’ın çok daha fazla dizüstü bilgisayar / tablet satışa sunması beklenirken ortaya çıkan bir rapor herkesi şaşırttı. Zira, birçok kaynağın doğruladığı rapora göre, Google bu konuda üzerinde çalıştığı projeleri iptal etti.

Google dizüstü bilgisayar ve tablet geliştirmeyi bırakıyor!

İnternet devinin dizüstü ve tablet bölümlerindeki yüzlerce çalışanını farklı alanlara kaydırdığı ve yeniden yapılanması ile donanım tarafındaki önceliği sonlandırdığı belirtiliyor. Yani, Google yoluna yazılım ile devam etmek istiyor.

Google‘da veya Alphabet‘te farklı gruplara kaydırılan çalışanlar arasında donanım mühendisleri, teknik program yöneticileri yer alıyor.

2017’de satışa sunulan Pixelbook editörlerin ve kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.

Bilgisayarın ardından satışa sunulan Pixel Slate tablet ise tam bir hayal kırıklığı oldu. Yazılım optimizasyonundaki eksiklikler, klavye aksesuarının olumsuz yanları ve yanlış fiyatlandırma cihazın bir fiyaskoya dönüşmesinde önemli rol oynadı.

Google’ın dizüstü bilgisayar ve tablet tarafında böyle bir karar alması diğer donanım projeleri için de büyük soru işaretlerini ortaya çıkardı.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google dizüstü ve tablet dönemini kapatıyor!”

  1. Ali dedi ki:

    Mantıklı olanı yapmış donanım işi googlenin işi değil kendi işi olan yazılıma yönelmeli

" Google dizüstü ve tablet dönemini kapatıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google dizüstü ve tablet dönemini kapatıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google dizüstü ve tablet dönemini kapatıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "