Okunma

Google Dokümanlar’a E-Book Dopingi


09 Mart 2016 Çarşamba 05:30
Google Dokümanlar’a E-Book Dopingi

Google, günlük hayata dair işlerini online olarak halletmeyi tercih eden kullanıcılarına özel bir çözüm sunmayı planlıyor.

Bir gün içerisinde dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi konumundaki Google, kullanıcıların dosyalarını doğrudan “.epub (EPUB)” şeklinde kaydedebilme çözümünü sunuyor.

İlk olarak 2007 yılında kullanıcıların hizmetine sunulan EPUB, kullanıcıların dosyalarını E-Book dosya biçimi bünyesinde saklamalarına olanak tanımıştı.

Sistem, Android, iOS, Windows vb. tüm işletim sistemlerine uyumlu olarak tasarlanmış durumda. Bir başka deyişle Google’ı kullanan tüm kullanıcılar özellikten faydalanabiliyor.

16-03/08/epub-930x569.jpeg

Venture Beat’te yer alan habere göre EPUB bu bağlamda, Kobo, EReaders gibi sistemleri de destekleyebiliyor.

Kısacası; metin, dosya, rapor gibi uzun içerikli metinleri, akademik çalışmaları EPUB sayesinde kitap şekline dönüştürebiliyorsunuz.

:: Google’ın uzun içerikli metinler başta olmak üzere dosyaları E-Book formatına dönüştürebilme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Dokümanlar’a E-Book Dopingi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    harika olur. web note olarak kaydettiğimiz uzun yazı içeriklerini daha az zahmetle okuyabilecek hale getirmiş oluruz.

" Google Dokümanlar’a E-Book Dopingi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Dokümanlar’a E-Book Dopingi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Dokümanlar’a E-Book Dopingi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "